Nincs már tűz
Az természetes, ha a rózsaszín köd elmúltával és több év együttélés után az érzéseink átalakulnak, ám annak a bizonyos szikrának vagy úgynevezett „plusznak” mindig meg kell maradnia. Ha ezt már nincs, és például nem érzünk késztetést egy közös filmnézős este során, hogy a párunkhoz bújjunk vagy megcsókoljuk, akkor már inkább csak barátok vagyunk, nem pedig szerelmesek.
Nincs kompromisszum és közös nevező
Hirtelen azt vesszük észre, hogy szinte semmiben nem értünk egyet a párunkkal? Nem érti a humorunkat, mi sem az övét, és a fontosabb kérdésekben is teljesen különböző véleményünk van? Ez talán azt jelenti, hogy elmúlt a szerelem, és az az ember, akivel együtt élünk, már inkább csak barát vagy haver, mintsem a társunk.
Megváltozik a fontossági sorrend
Ha két ember igazán szereti egymást, akkor minden szabadidejüket együtt akarják tölteni. Ha azonban elmúlik a szerelem, akkor a közös programok során sokszor eszünkbe juthat, hogy valami más, fontosabb dolgot is csinálhatnánk épp. Gondolkozunk és idegeskedünk a munkán, és a megbeszélt randit inkább kötelezőnek tartjuk, mint örömteli együtt töltött időnek. Épp ezért sokszor előfordul, hogy ezeket a programokat lemondjuk, és megmagyarázzuk a párunknak, sőt saját magunknak is, hogy miért is fontosabb épp abban az időben mással találkozni vagy mást csinálni.
Van élet nélküle is számunkra
Talán az egyik legegyértelműbb jele a szerelem elmúlásának, ha elkezd a fejünkben megszületni a szakítás gondolata, még ha semmi konkrét okunk nincs is rá. A párunk semmi rosszat nem tett, így ráadásul még bűntudatunk is van, amiért a szakításon gondolkozunk, ám mégis teljesen el tudjuk képzelni az életünket nélküle. Egy szakításnak nem csak óriási drámai okai lehetnek, mint például a megcsalás, és még ha párunk jó ember is, aki nem bánt minket, akkor is vége lehet a szerelemnek, és így a kapcsolatnak is.
Forrás: ridikul.hu