Mint minden közösségért, a családért is folyamatosan dolgozni kell, fejleszteni a tagok közti kapcsolatot, s törekedni, hogy a lehető legtöbb pozitív értéket tudjanak az idősebbek átadni a fiataloknak, hogy könnyebben boldoguljanak az életben, megtalálják a helyüket és később ők is egy jól funkcionáló közösséget tudjanak felépíteni maguk körül.
Legyenek tradícióink!
A közösen kialakított vagy megörökölt családi hagyományok néha talán feleslegesnek és megterhelőnek tűnnek, ám ezek a rendszeresen ismétlődő közös tevékenységek biztonságot nyújtanak a legkisebbeknek: tudják, mire számíthatnak egy-egy ünnep alkalmával, s ez kifejezetten fontos a számukra sokszor érthetetlen, káosszerű külvilággal szemben.
Adakozzunk!
Az a család, amelyik magán kívül másokra is gondol, sokkal szorosabb köteléket alakíthat ki: kifejezetten jó érzés a tanév kezdetén, vagy az ünnepek közeledtével jótékonykodni, esetleg személyesen felkeresni egy nehéz sorsú családot. Ez is sokkal szorosabbra fűzheti a tagok közt az érzelmi szálakat: valami jót tenni együtt másokért, ennél nem sok fontosabb útravalót adhatunk a gyerekeknek az életre.
Higgyünk!
Az is kiderült, hogy a legboldogabb családok hisznek valamiben, kifejezetten spirituálisak, vallásosak, és együtt gyakorolják ezt a tevékenységüket, sokat beszélgetnek a lélekről, a sorsról, és nekik nagyobb a bizalmuk a világban.
Forrás: ridikul.hu