Lassan, de biztosan megölöd a párkapcsolatod, ha nem figyelsz erre a 6 dologra
1. Hanyagolod a barátságaidat?
Persze, fontos, hogy elegendő időt tölts a pároddal, de a barátaidat sem szabad elfelejtened. Nem jó, ha csak a szerelmedtől várod, hogy kielégítse a szociális igényeidet. Mindkettőtöknek jót tesz, ha megvan a maga külön élete is, barátokkal, kimenőkkel, kapcsolaton kívüli, friss élményekkel. Jöhet olyan időszak, amikor ismét szükséged lenne a barátaidra – ne veszítsd el őket. Nekik is szükségük van rád: fordíts időt és energiát rájuk akkor is, amikor teljesen bele vagy borulva a párkapcsolatodba.
2. Bizonyos barátaid rossz hatással vannak a párkapcsolatodra?
Az is fontos, hogy megválogasd, milyen barátokkal veszed körül magad. Bár ebbe nem igazán szoktunk belegondolni, az, hogy a barátaink hogyan viselkednek a saját párkapcsolatukban, igenis hathat ránk. Megcsalják a párjukat? Folyton panaszkodnak rájuk? A rossz kapcsolatok mérgezőek, és téged is befolyásolhatnak.
3. Elhanyagolod az érintéseket?
Ha már csak ritkán jut eszetekbe, hogy megérintsétek, megsimogassátok egymást, akkor jó úton haladtok a szenvedély nélküli, szexmentes házasság felé. Sehol sincs előírva, hogy mindennap szexelni kellene, de egy finom csók itt, egy cirógatás ott – segít fenntartani az izzást, kifejezni a szeretetet, megőrizni az intimitást
4. Egyenlőtlenül osztoztok a feladatokon?
Mindig egyikőtök végzi a házimunkát? Netán ez a házimunka nincs is megbecsülve, csak az tűnik fel, ha nincs elvégezve? Akkor ideje átbeszélni a dolgokat. A munkamegosztás a párkapcsolat elején még nem tűnik olyan égetően fontos kérdésnek, később azonban azzá válik.
Egy 2015-ös tanulmány kimutatta, hogy azok a párok, amelyek nem harmonikusan osztják fel a feladatokat, kevésbé elégedettek – és kevesebb szexhez is jutnak. Beszéljetek a terhekről. Időnként újraoszthatjátok a feladatokat, ha az élet úgy kívánja, de legalább legyen egy keretrendszer, amelyben megállapodto
5. Nem ültök le, hogy magatokról beszéljetek?
A nyílt, mély, őszinte beszélgetések nélkülözhetetlenek egy párkapcsolatban. (És most nem arra gondolunk, hogy „Milyen napod volt, drágám?”, bár kezdetnek ez sem rossz.) Érdemes olykor leülni, és bizonyos – lehetőleg nem eldöntendő - kérdéseket feltenni egymásnak. Például: Mit csináltunk ma jól mint pár? Mit tettem ma, ami támogatja a kapcsolatunkat? Mit tehetek érted? Mikor érezted ma a legközelebb magad hozzám?
Ezek a beszélgetések - amelyeket egyébként egyfajta játéknak is felfoghatunk - messzebbre is vezethetnek.
Ha rászoktok, akár heti szokássá is válhat, és észre fogjátok venni, hogy ritkulnak a párkapcsolatotokban a dühös, frusztráló pillanatok.
6. Egyre inkább szobatársakként viselkedtek?
A „szobatárs szindróma” csendes, de tipikus kapcsolatgyilkos. Ha eléritek ezt a státuszt, úgy érzitek, párhuzamos életet éltek, együtt, de mégis külön. Ha észreveszitek, hogy efelé haladtok, érdemes felráznotok magatokat. Alakítástok át a napi rutint, csináljatok új programokat, hozzátok vissza a tüzet a kapcsolatba. Találjatok például valamilyen közös szenvedélyt, vagy csináljatok egy közös projektet (ami akár a gyerek meglepetés szülinapi bulijának a megszervezése is lehet, vagy egy lakásátalakítás, vagy egy főzőtanfolyamon való részvétel). Olyasmit válasszatok, ami mindkettőtöket lázba hoz.
Forrás: Joy.hu