A közösségi média oldalak és társkereső mobil alkalmazások térnyerésével könnyebb, gyorsabb ismerkedésben reménykedünk, ugyanakkor ezek a modern dolgok az ismerkedések elszemélytelenedéséhez is vezethetnek.
Gondolj bele, sokszor jó pár levélváltás telik el, mire egy jópofa szövegelővel élőben is találkozol, addig csak a virtuális térben ismerkedtek. Ha pedig a személyes találkozás jól sikerül, még akkor sincs arra garancia, hogy lesz folytatás. Persze, miért is lenne – gondolhatod, hiszen régen sem volt semmire… de akkoriban legalább megmondták egymásnak az emberek, hogy bocs, de ez nem fog működni, ilyen-olyan indokkal. Legrosszabb esetben legalább egy esemest küldtek.
Mi az a ghosting?
Van rosszabb annál, mint hogy valaki így fejezzen be egy, a másik fél számára talán ígéretesnek induló románcot? Van. A ghostingnak nevezett jelenség. A ghost angolul szellemet jelent, ebből jön a ghosting, vagyis a szellemmé válás – szabadabb fordításban köddé válás. Amikor a másik fél nem keres, nem ír, de még csal az üzenetekre sem válaszol. Eltűnik, mint szürke szamár a ködben.
Hogy miért? Erre egyelőre a tudósok sem tudnak egyértelmű választ adni. A legvalószínűbb talán, hogy a ghostolók félnek felvállalni a véleményüket, érzéseiket mások előtt, illetve rettegnek a másik fél reakciójától – így inkább nem mondanak semmit.
Mit tehetsz, ha így jártál valakivel?
A legfontosabb, hogy ne gondold rögtön azt, hogy veled van a baj – bár az tény, hogy egyikünk önbizalmának sem tesz jót, ha egy ilyen szó nélkül lelépő fráterrel hoz össze minket a sors. Gondolj inkább arra, hogy te mindent megtettél, hogy a dolgok jól alakuljanak, a másik mást keresett. Talán ő maga sem tudja, mit. Mindenesetre nem rólad állít ki szegénységi bizonyítványt a jelenlegi szituáció, hanem róla, aki így volt képes kezelni a helyzetet.
Forrás: ridikul.hu