A családunk jóváhagyása nélkül nem választhatunk párt
Persze az ideális eset mindig az marad, hogy választottunk és a családunk kedveli egymást, de míg régen ennek hiánya egyenesen kizáró tényező volt, ma már inkább csak megnehezíti a kezdeti hónapokat. Korábban a szülőknek komoly hatása, sőt akár döntési joga is volt afölött, hogy gyerekeik kit választanak párul, ma már szerencsére sokkal inkább elfogadó és rugalmas az idősebb generáció is. Persze ma is előfordulhatnak konfliktusok, lehetséges, hogy nem értenek együtt a szüleink minden döntésünkkel, de az idő és a folyamatos kommunikáció segíthet, hogy áthidaljunk mindent, és emiatt biztosan nem kell lemondanunk az igaz szerelemről.
Soha ne menjünk mérgesen aludni
Egy tökéletes világban a nap végén minden problémánkat rendezni tudnánk, és valóban békével a szívünkben tudnánk aludni térni, akkor is, ha komoly konfliktus van közöttünk. De őszintén: ha egy fajsúlyos, akár az egész közös életünkre hatással lévő vitáról vagy veszekedésről van szó, akkor bizony hiába is mondjuk magunknak, hogy már nem haragszunk a másikra, valószínűleg mélyen legbelül úgysem tudjuk elengedni a dolgot. Ne hitegessük hát magunkat ilyesmivel, egyszerűen csak törekedjünk arra, hogy sok-sok beszélgetéssel, őszinteséggel rendezzük a vitánkat minél előbb – akkor sem dől össze a világ, ha az másnap lesz.
Mindig a férfinak kell fizetnie
Régen abszolút elvárt volt, hogy a közös programok során a férfi fizessen, ma azonban már szerencsére a 21. században élünk, így sokkal kiegyensúlyozottabbak a szerepek a modern kapcsolatokban és házasságokban is. Mindketten hasonlóan vállaljuk a terheket, sőt az sem kizárt, hogy magasabb pozícióban dolgozunk, jobb fizetésért, mint a párunk, ami a régi időkben bizony elképzelhetetlen lett volna. Persze mindent tartsunk észszerű keretek között: ettől még nem kell visszautasítanunk egy kedves meghívást, egyszerűen csak ne várjuk el, vagy jelezzük, hogy legközelebb majd mi szeretnénk állni a randevú költségeit
Nem szabad együtt élni a házasság előtt
Szerencsére ma már mindenki számára világos, hogy a házasság egyik próbája az együttélés. Hogyan is hozhatnánk meg egy ilyen horderejű döntést anélkül, hogy tudnánk, milyen a másikkal együtt élni, hogy minden téren összeillünk-e? Régen az ilyesmi megbotránkoztató lett volna, ma már egyszerűen csak része a kapcsolatok alakulásának, mint egy újabb, nagyon is fontos, sőt akár döntő lépcsőfok az „örökké” felé tartó úton.
Nem maradhatunk jó barátságban az exünkkel
Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy már elsőre megtalálja az igazit, mi, többiek addig is keresgélünk, randevúzunk, hosszabb-rövidebb kapcsolatokban élünk, keresve a boldogságot. Ez így van rendjén, azonban egy szakítás nem jelenti azt, hogy nem maradhatunk jó barátságban a volt párunkkal. Sőt, manapság már egy válást is lehet úgy intézni, hogy a felek jó barátságban maradjanak, és ha jól belegondolunk, ez a természetes, hiszen fontos, meghatározó részei voltunk egymás életének, miért kellene kevésbé tisztelnünk és kedvelnünk egymást a szerelem elmúltával?
Forrás: ridikul.hu