Összegyűjtöttünk néhány okot, amik miatt megjelenhet a féltékenység egy kapcsolatban. Az egyik lehet, ha a párunk nem érzi biztonságban magát. Ha úgy érzi, van oka félni, mert másokkal is találkozgatunk, vagy ha nem is, valahogy mégsem érzi a mi szeretetünket. Ha így van, éreztessük vele, hogy igenis fontos a számunkra, hogy ő az egyetlen, és ha már ott tartunk, akkor mondjuk neki többször, hogy mennyire szeretjük.
A féltékenységet hozhatjuk fiatalkorunkból is. Vagyis előfordulhat, hogy gyerekként otthon is gyakran átéltünk olyan vitákat, amik a féltékenység miatt alakultak ki. De később, amikor már randiztunk, akkor is történhetett olyasmi, ami miatt „hozzászoktunk” a féltékenységhez, például egy korábbi, megbízhatatlan partner vagy egy megcsalás.
A féltékeny emberek félnek, hogy elveszítik a partnerüket, de arra nem gondolnak, hogy talán pont a féltékenység teszi tönkre a kapcsolatot. Félnek, hogy elhagyják őket, hogy mást választanak helyettük, biztosítékot szeretnének, hogy a kapcsolat örökké tart.
Egy korábbi megcsalás, a félelem, a bizonytalanság valóban olyan nyomot hagyhatott bennünk vagy a partnerünkben, ami miatt nehezebben bízunk meg az új szerelmünkben. Ilyenkor a bizalom és az őszinte beszélgetések lehetnek azok a fegyverek, amikkel kiküszöbölhetjük ezt a bosszantó és nyomasztó érzést. Ha mindig mindent elmondunk egymásnak, és biztosítjuk a másikat arról, hogy nincs más, őt szeretjük, talán a féltékenység is abbamarad.
Forrás: ridikul.hu