Időnk jelentős részét együtt töltjük
A munkaidőn és az egyéb kötelező dolgok elvégzésén kívül nem túl sok időnk marad a napunkból – és mivel az idő egy olyan tényező, amit senki sem kap vissza az élettől, az, ha párunkkal töltjük a nagy részét, egyértelmű jele az elköteleződésnek.
Mindig gondolunk a másikra is a vásárlásnál
Legyen szó a napi bevásárlásról vagy épp ruhavételről, ha az is rendszeresen eszünkbe jut, hogy párunk minek örülne (és meg is lepjük vele), arról árulkodik, hogy valóban beengedtük őt életünkbe. Az ilyen apró meglepetések, kedvességek pedig csak még jobban elmélyítik a kapcsolatot.
Közösen vállalunk nagyobb anyagi terheket
Habár ez elég gyakorlati dolognak tűnhet, ha belegondolunk, nagyfokú elkötelezettséget igényel. Közösen venni autót, lakást vagy akár közös vállalkozásba kezdeni mind-mind hosszú távú befektetések, amelyek felelősséggel is járnak.
Együtt tervezzük a jövőnket
Egyedülállóként úgy tervezzük, szervezzük életünket, ahogyan csak szeretnénk, egy párkapcsolatban azonban a másik fél igényeit, terveit is figyelembe kell vennünk, és alkalomadtán kompromisszumot kötnünk. Ha a kapcsolat eljut egy olyan szintre, amikor már együtt tervezzük a jövőt, ott mindkét fél részéről megvan a kellő elköteleződés.
A másik fél helyzetét is figyelembe véve hozunk döntést
Amikor a másik fél a mi érdekeinket, helyzetünket figyelembe véve változtatja meg a szokásait, viselkedését és hoz döntéseket, nem kétség, hogy elkötelezett a kapcsolatunk iránt. Ha például nem vállal el egy munkát, mert azzal a közös terveinket keresztbe húzná, vagy egyszerűbb példánál maradva, húsimádó, és mégis vega pizzát rendel a kedvünkért, biztosak lehetünk benne, hogy odavan értünk, és velük tervezi a jövőt.
Forrás: ridikul.hu