Sokan nem szeretnek egyedül lenni, a társ nélküli órákat, napokat magányként könyvelik el maguknak. Pedig ahogyan mindenkinek, nekik is minden bizonnyal szükségük van egyedüllétre, olyan programokra, amikor a párjuk nélkül vannak. Hogy feltöltődjenek, hogy egy kicsit önmagukkal is törődjenek. Ráadásul – mivel nem vagyunk egyformák – az úgynevezett „énidő-igényünk” is különböző lehet. Van, akinek több, van, akinek kevesebb szükséges. Fontos, hogy felismerjük, ha a párunknak szüksége lehet egyedüllétre, mielőtt konfliktus alakulna ki a helyzetből. Merthogy vannak jelek, amikor a párunknak több térre lehet szüksége.
Ezekre érdemes figyelni
Úgy érezzük, hogy a párunk megőrült. Nem találja a helyét, mindenben csak a hibát, a rosszat veszi észre, semmi nem jó neki, semmi nem elég. Érdemes lehet rákérdezni, hogy szeretne-e egy kcisit egyedül lenni, egyedül tölteni néhány órát, napot. Az indok nélküli viták és veszekedések is ennek lehetnek a jelei, amikor nem értjük, hogy ami máskor nem probléma, az hirtelen miért okoz feszültséget kettőnk között. És persze elég egyértelműnek tűnik, amikor a partnerünk olyan programokat szervez, amire mi nem tudunk elmenni, vagy nem akarunk, mert tudjuk, hogy nemigen lenne ott keresnivalónk. Ahogyan az is jel lehet, amikor a párunk egyedül csinál dolgokat, anélkül, hogy megkérdezne bennünket. Például bevásárol, vagy áthívja a barátait, nekünk pedig „elfelejt” szólni.
Nagyobb stressz, szinte állandó feszültség, eltávolodás és viták sora jelezheti, hogy a partnerünk nem érzi jól magát a kapcsolatban: ilyenkor érdemes lehet leülni és beszélgetni vele, megtudni, hogy mi a baj, mi zavarja, mi feszélyezi – és ahogy tudjuk, megoldani a problémát.
Forrás: ridikul.hu