Nagyon gyorsan haladunk
A szerelem egy lassú folyamat. Nem alakul ki azonnal, ahogyan megismerjük a másikat, egyre inkább kialakul, és elmélyül, hogy szépen lassan eljussunk a másikkal az első szeretlekig vagy az összeköltözésig, házasságig, gyerekvállalásig. Nem kell, és nem is lehet siettetni. Ha azonban feltűnően gyorsan történnek a dolgok a kapcsolatunkban, érdemes elgondolkodnunk, hogy a partnerünk valóban minket akar-e, vagy csak egy barátnőt, aki mellette van, mert nem szeret magányos lenni.
A hálószobában töltjük minden időnket
Persze, ha szeretünk valakit, azt általában kívánjuk is – de az sem egészséges, ha csak a hálószobában teljesedünk ki. Sőt, egy kutatás kimutatta, hogy a férfiak tesztoszteronszintje (amit szexhormonnak is szoktak nevezni) egyenesen drasztikusan csökken, ha szerelmesek lesznek – ez pedig azt jelenti, hogy ha a férfi csak az ágyban tölti velünk az időt, komolyabb érzelmei nincsenek irántunk.
Kontrollálni akar a párunk
Az irányításnak és kontrollálásnak nincsen köze a szerelemhez – ez sokkal inkább a rajongásra jellemző. Érdemes emlékeznünk arra, hogy egy egészséges szerelemben egy külön személyiséget fogadunk magunk mellé, akinek vannak vágyai, álmai, traumái, saját reményei az életével kapcsolatban. Nem szabad ráerőltetnünk azt, amit mi gondolunk.
Nem bírja ki a kapcsolatunk a konfliktust
Minden kapcsolatban vannak konfliktusok, de két ember, akik szeretik egymást, képesek megoldani ezeket. Ha egy-egy vita minden egyes alkalommal szétszakít bennünket, akkor ott az egyik fél nem szerelmes igazán, hiszen egy kapcsolatban az összecsiszolódás a legnehezebb, de legfontosabb időszak. Ha valaki nem hajlandó erre, akkor ott meg kell keresni az okokat – és valószínűleg ezek az okok ahhoz köthetők, hogy nincs annyira benne a kapcsolatban, mint a másik.
Forrás: ridikul.hu