Az árulkodó jeleket pedig nem szabad figyelmen kívül hagyni, mert előbb-utóbb úgyis szembesülnünk kell a problémákkal. A hangsúly minden esetben az őszinte kommunikáción van: mielőtt bármit is lépünk, beszéljünk a párunkkal.
Ha több erőfeszítést teszünk, mint a párunk
Normális, hogy a párok között konfliktus van. A lényeg az, hogy mindketten megpróbálják megoldani a helyzetet. Ha azonban a partnerünk nemigen tesz erőfeszítést erre, akkor esélyes, hogy nem is érdekli a kapcsolat annyira, mint bennünket.
Nem hallgat meg
A beszélgetés nem csak arról szól, hogy az egyik fél beszél, a másik figyel, hanem kölcsönösen osztjuk meg a másikkal a gondolatainkat. Ha hiányoljuk, hogy mi is megszólalhassunk, vagy úgy érezzük, bármit is mondunk, a másik nem figyel, az sajnos nem jó jel.
Nincs miről beszélni
Az is árulkodó lehet, hogy ha kettesben vagyunk, az időjáráson és az esti tévéműsoron kívül nemigen beszélgetünk semmiről.
Rossz hangulatban
Vegyük észre, ha a kapcsolatunkban az egyikünknek mindig rossz kedve van. Ha valamelyikünk stresszel, szomorú, ideges, feszült, és nincs olyan állapot, amikor mindketten jól vagyunk.
Lezáratlan veszekedések
Az egyik legfontosabb különbség az egészséges kapcsolat és a problémás között, hogy míg az előbbiben törekszenek a felek a kompromisszumokra, bocsánatot kérnek egymástól, igyekeznek feloldani a feszültséget, addig az utóbbiban egyik fél sem törekszik erre. Sőt, a másiktól várják, harcolnak és vádaskodnak – a probléma pedig nem múlik el, inkább fokozódik.
Folyamatos aggodalom
Ha gyakori szorongást érzünk, aminek nem jövünk rá az eredetére, akkor lehet, hogy eddig elnyomtuk a negatív érzéseinket a kapcsolatunkban.
Visszatér az ex
Ha az egyikünk életébe visszatér az exbarát vagy exbarátnő, akár csak egy-egy hosszabb csetelés vagy beszélgetés erejéig is, az is jelezheti, hogy már nem érezzük olyan jól magunkat a másik mellett, valami próbléma áll fenn, de mint a többit, ezt is meg lehet beszélni, és talán még lehet esélyünk arra, hogy megmentsük a kapcsolatunkat.
Forrás: ridikul.hu