Az egyoldalú önzetlenség és odaadás komoly problémákat okozhat egy párkapcsolatban. Ebben az esetben ugyanis arról lehet szó, hogy a partnerek nem egyformák, és/vagy nem egyforma szenvedéllyel léteznek a kapcsolatban. És az ilyen egyensúly-elbillenés esetén talán észre sem vesszük, de elindulunk a szakítás felé vezető úton. Jobb lenne, ha időben észlelnénk, hogy „túl sokak” vagyunk a kapcsolatunkban. Így időben tehetnénk ellen
Ilyen jel lehet, ha nem, vagy csak nagyon nehezen engedünk a saját menetrendünkből. Ha elvárjuk, hogy a másik igazodjon hozzánk, a beosztásunkhoz, és ha esetleg eltér ettől, azt nagyon rossz néven vesszük. Ugyanez lehet a helyzet ha azt érezzük, hogy a párunk „belefárad” a kapcsolatba. Vagy ha éppen a partnerünk „túl sok”, akkor mi érezhetünk indokolatlan fáradtságot a kapcsolatunk miatt.
Hiba áthárítása és szarkazmus
Ugyanezt jelezheti, ha a felek egyike nem vonja bele a másikat az életébe. Ha mindig saját programokat szervez, és elvárja, hogy a másik ezt elfogadja, minden szó nélkül, sokszor a közös programok rovására. Ahogyan az is kimondatlan elvárás lehet ebben a esetben, hogy minden problémát és gondot a másik fél oldjon meg, míg a párjuk éli gondtalanul a saját életét. Másokat okolnak még akkor is, ha nyilvánvalóan ők a hibásak. Ugyanakkor folyamatos támadásban vannak, gúnyos megjegyzésekkel és átlátszó szarkazmussal kommunikálnak, lekicsinylik a párjukat. A párjuk felé tett szívesség pedig még csak eszükbe sem jut.
Forrás: ridikul.hu