Természetesen pénzügyi téren is kialakíthatunk egy egészséges kompromisszumot, hiszen tökéletesen egyforma hozzáállás nemigen létezik. De ha teljesen eltérő véleményen vagyunk például a spórolás vagy a költekezés terén, az bizony kellemetlen vitákat, veszekedéseket, feszültséget okozhat kettőnk között. Ezek lehetnek az intő jelek, hogy a párunk rosszul bánik a pénzzel – és ha valóban így van, azt érdemes minél előbb megvitatni, hogy kompromisszumra jussunk a kapcsolatunk pénzügyeit illetően. Különben sajnos könnyen lehet, hogy úgy érezhetjük, kihasználnak bennünket
Sosem marad pénze a hónap végére: mindenkinek vannak rosszabb periódusai. Olykor véletlenül többet költhetünk, vagy közbejöhet olyan plusz kiadás, ami miatt szorosabbra kell kötni a nadrágszíjat. De ha rendszeresen elfogy a fizetés, az komoly problémát sugallhat.
Halmozza az adósságait: akár a bank felé, hitelkártya formájában, akár a barátok, ismerősök felé, kölcsönökkel. Ráadásul ezeket sosem fizeti ki, mindig csak ígéri, de valahogy sosincs elég pénze, hogy törlesszen.
Nincsenek megtakarításai: sem a szekrény mélyén vagy a zoknis fiókban, sem a bankban nincs tartalék pénze, ami bevétele van, azt rendre el is költi egy az egyben.
Nem tudja, mennyi pontosan a bevétele: ami persze meglepő, hiszen mindenkinek fontos, hogy tudja, mennyi pénzre számíthat a hónapban. Ha nem tudja, akkor valószínűleg azt sem tudja, hogy mennyit költhet – így pedig nem nehéz átlépni a limitet.
Nagy lábon él: bár nem teheti meg, mégis vannak olyan nagyobb kiadásai, amelyek szerinte „beleférnek”. Drága ruhák, telefonok, utazások vagy akár a rendszeresen átmulatott éjszakák is okozhatnak ilyan nagyobb kiadásokat.
Mindig mi fizetünk: a számlafizetés közös feladat lenne, illetve egy kompromisszumos megoldás a két fél között. Viszont ha a párunk rendszeresen arra kér bennünket, hogy mi fizessünk, legyen szó akár a rezsiről, akár egy kávéról vagy a bevásárlásról, az egyértelműen jelezheti, hogy rosszul bánik a pénzzel, és anyagi problémái vannak.
Forrás: ridikul.hu