Eleség, innivaló
A nagy hidegben biztosítsunk állataink számára nagyobb kalóriatartalmú eleséget, esetleg kaphatnak egy picivel többet vagy gyakrabban enni. Az élelem mellett fontos a folyadékbevitel is a nagy hidegben, ezért napjában többször is ellenőrizzük a kitett folyadékot, nem fagyott-e be. Érdemes ilyenkor inkább langyos vizet kitenni, s lehetőleg a napra, hogy az a gyenge kis sugár is melegíthesse, s később fagyjon meg.
Kint vagy bent?
A kinti állatokat hideg téli éjszakákon inkább engedjük be a házba, vagy legalább egy olyan helyiségben jelöljük ki alvóhelyüket, ahol a hőmérséklet 0 fok felett marad: pince, kazánház, nyári konyha. Ha mégis kint marad, helyezzük a házát egy vastag szőnyegre, hungarocellre, deszkára, hogy alulról ne fázzon meg, a kutyaházat pedig szigeteljük rendesen, s béleljük ki rongyokkal, pokrócokkal, szőnyeggel. Figyeljünk arra is, hogy a ház ne legyen a kutya méreteihez képest túl nagy, azt ugyanis nehezen tudja a testével befűteni.
Kutyaruha? Kutyacipő?
Amennyiben lakásban tartjuk a kutyust, ne feledkezzünk meg arról, hogy neki a nagy hidegben is sétálnia, mozognia kell, valamint elvégeznie szükségét. A fűtött lakásban tartott ebek nem tudnak alkalmazkodni az extrém hőmérséklet-különbséghez, ezért főleg a kis testű, rövid szőrű kutyákra bátran adjunk kutyaruhát, sőt, ha kell, kutyacipőt is, mivel a sózott út könnyen felmarhatja a tappancsokat, amelyek így könnyen begyulladhatnak.
Forrás: ridikul.hu