A kezdetektől önmagunkat adjuk
Fontos, hogy már a kapcsolat elejétől önmagunkat adjuk, különben később számítanunk kell a konfliktusokra. Ha elnyomjuk a véleményünket, reakcióinkat csupán azért, nehogy a másik felet „elijesszük”, előbb-utóbb úgyis felszínre kerülnek a dolgok, és párunk joggal fog meglepődni. Ne áruljunk zsákbamacskát, nem éri meg – ha partnerünk valóban szeret minket, mindenestül szeretni fog.
Ne rejtsük véka alá érzelmeinket
A nyílt kommunikációnál jobb problémamegelőző és -megoldó taktika nem létezik. Mindig mondjuk ki az érzéseinket, persze arra vigyázzunk, hogy szavaink ne legyenek bántóak. Inkább a saját szemszögünkből írjuk le őket, „én úgy érzem”, „nekem ez így esik” és hasonló kifejezéseket használva. Persze nem csupán a negatív érzelmekről van szó! Ha örömöt, boldogságot okoz nekünk valamivel párunk, azt is mindig hozzuk a tudtá
Legyünk nyitottak párunk érzéseire is
Nem mindig könnyű elfogadni, ha párunk valamiben más véleményen van, vagy nem úgy reagál, ahogyan számítottunk rá, de fontos, hogy türelmesek és nyitottak legyünk. Próbáljuk megérteni a motivációját, támadás helyett tegyünk fel kérdéseket, és törekedjünk a kompromisszumra. Ha így teszünk, cserébe is ezt fogjuk visszakapni.
Ismerjük el, ha hibáztunk
Beismerni a hibáinkat a világ egyik legnehezebb dolga lehet bizonyos helyzetekben. Ha azonban tényleg szeretjük a párunkat, fontos megtanulnunk. A hatalmi játszmáknak nincs helye egy harmonikus kapcsolatban, és párunk is biztosan értékelni fogja, ha vállaljuk, hogy hibáztunk.
Forrás: ridikul.hu