Az első találkozás a legnehezebb. Mert mi van, ha nem olyan, nem úgy néz ki, nem úgy viselkedik, ahogyan azt írta, mondta csetelés közben, vagy ahogyan mi elképzeltük a napok, hetek óta tartó online beszélgetések közben? A csalódáson túl sajnos több veszélyt is rejthet egy ilyen randi, hiszen nincs személyes benyomásunk, nem tudjuk, hogy valóban olyan kedves és figyelmes, mint ahogy az írásaiból tűnik, és az életben inkább ellenszenves, esetleg meg is ijedünk tőle… Hiszen egy személyes találkozón már nem lehet úgy elrejteni ezeket az apró jeleket, mint a laptop/okostelefon mögött. Vagyis érdemes óvintézkedéseket tenni az első randevúkon.
A szakértők szerint a legjobb, ha nem mondunk el magunkról túl sok személyes adatot (például a teljes nevünket, pontos címünket, társadalombiztosítási vagy bankkártyaszámot, dokumentumokat) magunkról. Ne titkolózzunk, de azért éljünk a gyanúval és inkább kételkedjünk, mintsem pórul járjunk.
Legyünk okosak: szervezzük meg az első találkozót, hogy biztonságban érezhessük magunkat – legyen az egy nyilvános helyen, legyen a telefonunk gyorshívóján egy szám, ahonnan azonnal segítség érkezhet, ha bajba kerülnénk.
Nyilvános találkozó
Akár az egyik barátunkat ismegkérhetjük, hogy a randi idejére ő is üljön be ugyanabba a kávézóba, ahová mi is megyünk (egy másik asztalhoz) – így láthatatlanul, mégis szemmel tudja kísérni, hogy mi történik, biztonságban vagyunk-e vagy szükségünk van segítségre. Ugyanilyen jó helyszín lehet egy bár vagy egy sportmérkőzés.
Menjünk múzeumba, színházba vagy koncertre – a lényeg, hogy többen legyenek körülöttünk, és ezek közül a legtöbbb helyen még biztonsági kamera vagy biztonsági őr is van, ami ugyancsak segítséget jelenthet szükség esetére.
Ha egy mód van rá, inkább kerüljük az alkoholt, mert ha nem tartunk kontrollt, könnyen becsíphetünk, könnyelműbbé válhatunk.
Forrás: ridikul.hu