Ma már nem elég az a tanács, hogy ne állj szóba idegenekkel. Az „idegenek” ugyanis ennél már sokkal trükkösebbek. Nézzük, hogyan tudjuk megvédeni a gyerekeket akkor is, ha nem vagyunk éppen mellettük.
Táska
Sok iskolatáskát már eleve címtartó rekesszel lehet kapni, hogy a becsületes megtaláló vissza tudja szolgáltatni jogos tulajdonosának. Ahelyett azonban, hogy ráírnánk a gyerek nevét és címét, kerüljön rá ez: aki megtalálja ezt a táskát, hívja az alábbi telefonszámot: 06… Nem kell, hogy a neve és a címe ott lógjon a hátán.
Autó
Ha egy autó kezdi el követni, s esetleg megszólítják belőle, tanítsuk meg, hogy mindig az ellenkező irányba fusson, így is időt nyer, míg a kocsi megfordul. Azonnal menjen be egy üzletbe, benzinkútra, hivatalba, s kérjen segítséget az ott dolgozó felnőttektől.
Jelszó
Találjunk ki egy jelszót, amit csak a szűk család ismer, s tartsuk titokban. Kössük a gyermek lelkére, hogy senki olyannal nem mehet haza az iskolából vagy a különóráról, aki nem ismeri ezt a jelszót, még akkor sem, ha tudja, kicsoda az illető.
Nyomkövető
Hála a modern technikának, ma már telepíthetünk a gyerek mobiljára olyan applikációt, melynek segítségével nyomon követhetjük, hol jár éppen. Persze csak az ő tudtával és beleegyezésével!
Nem ismerem!
Ha valaki megragadja a karját az utcán, s rángatni kezdi, azt kell kiabálni hogy nem ismerem ezt az embert.
Online
Magyarázzuk el neki, hogy az online térben szerzett barátokkal soha nem találkozhat, még akkor sem, ha az illető képet is küldött magáról, hiszen sosem tudhatjuk, ki rejtőzik a profil mögött. Ajánljuk fel az ismeretlen gyereknek, hogy találkozzunk többen egyszerre.
Forrás: ridikul.hu