Takarítás
Amikor egyedül élünk, mi osztjuk be, mikor és mennyit takarítunk. Mindenki más, ezért az igények is különbözőek, egyesek mindennap takarítanak, és fontos nekik a folyamatos rend, mások pedig kicsit lustábbak, és nem szánnak erre több időt. Ha valakivel összeköltözünk, hasznos, ha már előre megbeszéljük, ki mit csináljon a ház körül, így nem lesznek felesleges veszekedések.
Bevásárlás
A vásárlás szintén egy olyan dolog, amit fontos megbeszélnünk. Valaki mindennap eljár a szokásos kisboltjába, de sokan a nagybevásárlás hívei. Érdemes párunkkal megbeszélnünk, mikor melyikünk és mit vásároljon be.
„WC-ülőke-probléma”
Bár elsőre viccesen hangzik, de az egyik leggyakoribb veszekedésindító téma a WC-ülőke le- és felhajtásának mizériája. A férfiak hajlamosak erre nem odafigyelni, azonban ha emiatt rögtön veszekszünk, azzal nem fogunk sokra menni. Próbáljuk nyugodtan, észérvekkel meggyőzni szerelmünket, miért fontos ez nekünk.
Pénz
Az egyik legsarkalatosabb pont egy párkapcsolatban a pénz elosztása, beosztása, kezelésének a témája. Mivel már nemcsak magunkról van szó, ezért nagyon fontos a kompromisszum. Beszéljük meg, mennyi a közös és mennyi a saját pénz a kasszánkban, és ki mit fizet. A kommunikáció mondhatni a leghasznosabb része az együttélésnek, így a kénynes témáknál is elengedhetetlen.
Időbeosztás
Ha hozzászoktunk ahhoz, hogy akkor megyünk oda, ahova akarunk, akkor szinte biztosan konfliktushelyzetekbe fogunk ütközni, mikor összeköltözünk párunkkal. Időt szánni saját magunkra nagyon fontos dolog, de szánjuk időt a közös programokra is, ami nem egyenlő azzal, hogy együtt nézünk tv-t otthon.
Forrás: ridikul.hu