A New York Times összegyűjtötte, hogy mit tehetnek azok, akik már az őrület határán vannak, de azok is, akiknek még van remény, hogy nem teszik tönkre egymást az otthonlétben. Könnyű azt mondani, hogy „ne hagyjuk, hogy a bezártság felőrölje a párkapcsolatunkat”! De mit lehet ez ellen tenni? Először is, éljük meg az érzéseinket. Ne álljunk ellen, így gyorsabb a feloldódás. Az egyik legjobb dolog, amit mentális egészségünk érdekében tehetünk, az a meditáció, de ne hanyagoljuk el a testmozgást sem
Egy másik hasznos ötlet, hogy készítsünk tervet. Üljünk le a párunkkal és beszéljünk meg mindent. A teendőket osszuk szét és vezessük fel egy közös naptárba. A rendszerezettség ezen formája megnyugtat, és addig is foglalkoztunk valamivel.
Ha meghúzzuk a határokat, szintén fontos lehet, mert van mihez tartani magunkat. A korlátozásokat meg lehet oldani úgy is, hogy ne frusztrációt okozzanak, hanem akár egy újfajta rutint a mindennapokban.
A nehéz időkben sokan valami felsőbb hatalomtól – ki Istennek, ki Univerzumnak, ki máshogy nevezi – de segítséget várnak vagy remélnek. Nem kell ezt szégyellni. De a kérés mellett ne felejtsünk el köszönetet mondani. Hogy mi mindent lehet megköszönni? Akár a párunkat, az egészségünket, a meglévő munkát de még a finom ételt is, ami naponta elkészül a konyhában. Plusz erőt és lendületet adhat, ha hálát érzel azért, amid van.
Forrás: ridikul.hu