Ne vegyük személyes sértésnek (még ha annak is szánták)
Amikor valaki goromba velünk – pláne, ha személyeskedő megjegyzéseket is tesz –, könnyű begurulni. Ám van választásunk, hogy hogyan reagálunk. Vegyük el a dolog élét azzal, hogy nem a saját, hanem az ő problémájaként kezeljük a dolgot.
Legyünk objektívek
Gondoljuk át – volt annak bármi értelme, amit az a bizonyos személy mondott nekünk vagy tett ellenünk? Ha objektívan nézzük a szituációt, rá fogunk jönni, hogy a gorombaság általában teljesen értelmetlen, így a legjobban tesszük, ha figyelmen kívül hagyjuk. Azokban a ritka esetekben, amikor mégis meghúzódik mögötte valamilyen ok, az objektivitás segíthet abban, hogy a probléma gyökerére fókuszáljunk, és ne hagyjuk, hogy az érzelmek elvakítsanak.
Fogadjuk el, hogy van, akinél már szokássá vált
Vannak olyan emberek, akiknél már szokássá vált a gorombaság. Tőlük sosem szabad személyes sértésnek vennünk a bántást, mert az nem ellenünk irányul, egyszerűen csak a személyiségük része ez a viselkedés. Ezt nagyon nehéz megtörni, ezért inkább ne is próbálkozzunk megváltoztatni őt, mert azzal csak tovább ronthatunk a helyzeten. A legjobb, amit tehetünk, hogy felismerjük: nem nekünk van dolgunk vele, ez valójában az ő problémája.
+1. Emlékezzünk rá, hogy néha épp mi vagyunk a gorombák
Talán nem éppen mostanában, de mindenkinek vannak rosszabb napjai, amikor megbánt másokat. Ettől még senki sem lesz rossz ember. Legközelebb tehát, amikor valaki goromba velünk, gondoljunk arra, hogy ő is csak ember, akinek rossz napja van – ebből még nem szabad messzemenő következtetéseket levonnunk.
Forrás: ridikul.hu