A közösségi oldalakon magunkról leginkább csak jót posztolunk, a személyes kiírások leginkább arról szólnak, hogy milyen szépek és boldogok vagyunk, milyen jó az életünk, mennyire irígylésre méltó a mi helyzetünk. Ezeket a pillanatokat megosztjuk másokkal, mások megosztják velünk. Mit érzünk olyankor, amikor valakiről csak csupa jót és szépet látunk? Mi is olyanok szeretnénk lenni? Mi is olyan boldogok (és csak boldogok) szeretnénk lenni, mint mások (állítólag)? Figyeljünk oda, milyen negatív érzéseket válthat mindez ki belőlünk.
Az egy jó dolog, hogy mivel általában sok ismerősünk van, ezek az oldalak segítenek abban, hogy kapcsolatban maradjunk egymással. Még ha nem is beszélünk rendszeresen, csak kéhavonta, félévente, vagy egyáltalán, de látjuk, hogy a másik miket tesz ki, az olyan érzést kelthet bennünk, mintha „valódi” kapcsolat lenne közöttünk – annak ellenére, hogy egy fotót látunk az aznapi ebédjéről. A szakértők szerint a rövid üzenetváltások, a kapcsolatfelvétel könnyedsége is pozitívumként írható fel a közösségi oldal számlájára.
Depresszió és alvásproblémák
Ez a sok pozitív poszt szorongást válthat ki bennünk (mi miért nem vagyunk tökéletesen boldogok?), ahogyan az is, ha hozzászoktunk az oldalunk ellenőrzéséhez, és hosszabb ideig nem tudjuk megnézni az oldalt, feszültek lehetünk, azt érezhetjük, hogy lemaradunk valamiről.
A szorongás és az irigység érzése miatt könnyen depressziósak lehetünk, illetve úgy érezhetjük, hogy mi nem vagyunk elég jó a többiekhez képest. Ráadásul alvásproblémáink is lehetnek például a fehér fényű monitor elalvás előtti nézegetése, a telefon alvás közbeni közelsége és a hangjelzések miatt.
Forrás: ridikul.hu