Mellkasi fájdalom
„Fáj a szívem” – szokták ilyenkor mondani, és bizonyos szempontból akár igazuk is lehet. Ha megsérülünk, az idegek üzennek az agynak, amely fájdalomérzettel válaszol, ezzel jelezve nekünk, hogy gond van. Ez fordítva is működik, a lelki fájdalmak fizikaivá is alakulhatnak, ezeket nevezzük pszichoszomatikus betegségeknek.
Szorongás és alvászavarok
Ha elveszítünk valakit, fájdalmat érzünk – akár fizikai fájdalmat is. Az első sokk után egyre inkább vágyunk egy új kapcsolatra, de az ilyen „vigasztaló” viszonyok veszélyesek lehetnek. Az erősödő magány szorongást okoz, az agy pedig úgy reagál, mintha egy kokainfüggőtől vonták volna meg a szert.
Bőrproblémák
A stresszhormonok túltengése árt a bőrnek, szakítás után pedig egyébként is kevesebbet törődünk magunkkal, így a bőrünkkel és a hajunkkal is. A két hatás együttesen többek között aknéhoz – pattanások kialakulásához – és hajhulláshoz is vezethet.
Izom- és ízületi fájdalmak
Depressziós állapotban kevesebbet mozgunk, viszont könnyebben sérülünk meg. A stressz miatt izomgörcsök is kialakulhatnak, erős fájdalmat okozva a végtagjainkban.
Étvágytalanság vagy elhízás
A szakítás után közvetlenül általában étvágytalanság lép fel. Később azonban bánatunkat éppen az evéssel próbáljuk meg elfojtani pótcselekvésként. A stressz miatt a szervezet kevesebbet használ fel a bevitt zsírból, amely így felhalmozódik. Emellett emésztési zavarok is felléphetnek.
Forrás: ridikul.hu