A barátságot, éppúgy, mint a párkapcsolatot, ápolni kell, dolgozni kell érte. Ha magától érthetődőnek vesszük, akkor egy idő után bizony megszűnhet a legközelebbinek hitt barátságunk is. De mik is azok az úgynevezett „titkok”, amik jellemzőek a hosszú, évtizedekig tartó barátságokra?
Egymás támogatása
Egy barátság soha nem lehet egyoldalú, de hogy ez létrejöjjön, az éppúgy a mi feladatunk is, mint barátunké. Az egyik legfontosabb kulcsa a jól működő kapcsolatnak, hogy mindkét fél érezze a másik támogatását, legyen szó pozitív vagy negatív dologról. Azok a barátságok, ahol ha az egyik fél nehezebb időszakot él át, eltűnik a másik, nem szoktak hosszú ideig kitartani. A jó dolgokban való támogatás és egymás mellett állás tehát éppolyan fontos, mint a bajban való segítés.
Merni nem egyetérteni
A barátság kezdeti szakaszában talán normális, hogy kerülni szeretnénk mindenféle konfliktust, ezért sokszor, ha nem értünk egyet a másikkal, azt inkább magunkban tartjuk. Ha viszont ez az állapot akár éveken át is kitart, az azt jelenti, hogy az a bizonyos barát mégsem áll annyira közel hozzánk, vagy mégsem olyan mély a dolog, inkább felszíni. Az egyik legfontosabb dolog ugyanis, hogy merjünk a másikkal nem egyetérteni, merjük a szemébe mondani, amit gondolunk, akkor is, ha az nem teljesen pozitív, vagy nem az, amit ő hallani szeretne. Ez egyrészről neki is segít, hiszen akkor lát reális képet a dolgokról, ha a legjobb barátja nem egy bólogató kutya, ráadásul, ha barátságunk valóban igazi, akkor igenis lehetünk teljesen és tabuk nélkül őszinték egymással.
Alkalmazkodás
Az igazi barátok rugalmasan és megbocsátóan állnak egymáshoz, és talán éppen ez az, ami a párkapcsolatokban sok esetben nem működik tökéletesen. Akkor fog egy barátság tartósan működni, ha elfogadjuk a másikat, és megértjük az álláspontjait, nem vagyunk követelőzőek, és nem csinálunk felesleges veszekedéseket egy-egy lemondott találkozó miatt.
Forrás: ridikul.hu