Fogadjuk el a saját hibáinkat – ez köszön vissza, ha ítélkezünk!
Szakértők szerint minden egyes rosszindulatú megnyilvánulásunkban felfedezhető az, hogy milyen sérelem vagy probléma bújik meg a lelkünkben saját magunkkal szemben. Ha ezeket a problémákat feltárjuk, sokkal könnyebben megérthetjük, hogy miért vagyunk ilyen negatívak valakivel szemben. Általában nem azzal a személlyel van bajunk, aki felett ítélkezünk, a jelenség sokkal inkább egy kivetülése a saját érzelmeinknek.
Lássuk a másikat friss szemmel!
Ha megpróbáljuk félretenni az ítélkezést, és olyannak látni a másikat, amilyen, rögtön a pozitív tulajdonságai kerülnek előtérbe. Ez természetes: ha nem konkrétan koncentrálunk a rosszra, akkor a jó az, amit először észreveszünk. Ezt persze nem tudjuk megtenni anélkül, hogy szembe ne néztünk volna a saját problémáinkkal, így muszáj az első tippünkkel kezdenünk az önismeretet.
Dolgozzunk rajta!
Minden ítélkező gondolatot ismerjünk fel, és tudatosan hajítsuk az elménk leghátsó sarkába! Ha észrevesszük magunkon ezt a magatartást, gondoljunk a negatív dolgok helyett pozitív tulajdonságokra, amivel a célszemélyt illetni tudjuk. Így az agyunk szépen lassan átvált arra, hogy a negatív gondolatokat kicserélje pozitívakra – ez pedig a saját közérzetünknek is nagyon jót fog tenni.
Forrás: ridikul.hu