Hajlamosak vagyunk idealizálni mások párkapcsolatait anélkül, hogy tudnánk, mi is áll a háttérben. Nem is gondolnánk, hogy egy jól megkomponált, szépen megkomponált közös szelfi mögött milyen történetek vannak.
Ahhoz, viszont, hogy tényleg egy egészséges párkapcsolatban éljünk a másikkal, nem elég néhány klassz közös kép a Facebookon. Ahhoz, hogy egy valódi, működő dologban legyen részed, abba kell hagynod a másokhoz hasonlítgatást, és a folyamatos aggodalmaskodást. Össze is szedtünk nektek 7 dolgot, amin nem érdemes görcsölni, ha működő kapcsolatot szeretnénk.
1. Hol van a partnerünk?
Nem kell egy részletes napi tervezetet kapnunk partnerünk programjairól: ha erre van szükségünk, akkor bizony a bizalom hiányzik a kapcsolatból.
2. Miért nem ír rögtön vissza?
Őszintén, kit érdekel? Hacsak nincsen vészhelyzet, úgyis válaszol, abban a pillanatban, ahogy ideje engedi. A külön töltött idő is nagyon fontos tud lenni.
3. Ki nyeri a veszekedést?
A viták mindig egymás megértéséről és a probléma megoldásáról szólnak, nem arról, hogy kinek lesz igaza.
4. Ne fedd el a hibáid!
Egy erős párkapcsolat felépít, és elfogad téged a hibáiddal együtt.
5. Mindenki szokott sírni
Bár nyilvánvalóan kellemetlen egy kapcsolatban először sírni a másik előtt, mert hát lefolyik a sminked, orrot kell fújni, és különben is, milyen fejet vágsz közben. Idővel ez is természetes lesz majd.
6. Ha nem értetek egyet
Ha sok időt töltötök egymással, gyakorlatilag kikerülhetetlen, hogy ne kerüljetek összetűzésbe – ha különböznek a nézőpontjaitok, nem mindig jelent rosszat, csak tanuljatok meg együtt élni vele.
7. Interneten nyomozni
A párkapcsolatok mechanizmusát nagy mértékben megváltoztatta a közösségi média. Ha a párod összes posztja alatti kedvelőt kívülről fújod, és nem bírod ki, hogy ne nézz bele a chatjébe, az csak egyet jelent: nem bízol meg benne.
Ha jól működik a kapcsolatotok, tisztelitek egymást, és 100%-os a bizalom. Ha elég erősek vagyunk a partnerünkkel, ne hagyjuk, hogy apróságok tönkretegyenek minket!