Ezért szakítunk általában: nők vallottak a leggyakoribb válóokokról
Ha szakításról beszélünk, akkor nincs két egyforma élethelyzet, vagy éppen szituáció. Ezért is van az, hogy ami egyeseknek megbocsáthatatlan bűn, addig azon mások gond nélkül átlendülnek. Ennek ellenére akadnak általánosságok, amik felett a többség nem tud szemet hunyni. Egy Redditten található bejegyzésben felmerült a kérdés: milyen körülmények vetettek véget a legutóbbi kapcsolatodnak? A válaszokból kiderült, miért teszünk a leggyakrabban pontot a kapcsolataink végére!
1/4 A kommunikáció hiánya
Nem véletlenül emelik ki állandóan a szakértők a kommunikáció, a beszélgetés fontosságát a kapcsolatokat illetően. Gyakorlatilag nincs olyan probléma, amit ne lehetne megoldani, vagy éppen megelőzni a megfelelő mennyiségű és milyenségű kommunikációval. Amikor ez hiányzik, vagy a beszélgetés ellenére a felek nem kompromisszumkészek, akkor sajnos idővel elérkezik a szakítás. A Redditten a leggyakoribb válóokok közé kúszott fel a kommunikáció hiánya. „Soha nem volt hajlandó beszélni a problémákról, mindig elzárva tartotta őket előlem. Folyton azt hajtogatta, hogy minden tökéletes, de én tudtam, hogy nincs így. Egy nap aztán kirobbant belőle, és azt mondta, hogy egy éve hazudik: valójában egyáltalán nincs rendben köztünk semmi. Én mindig is hajlandó voltam dolgozni a kapcsolataimon, és valószínűleg továbbra is együtt lennénk, ha a megfelelő pillanatokban elmondta volna a gondjait.”
2/4 Rengeteg veszekedés
A kapcsolatoknak alapvetően a boldogságról, a harmóniáról kellene szólniuk, és ezt bizony alaposan megmérgezik az állandósuló veszekedések és viták. Szintén nagyon gyakori szakítási ok, ha nem sikerül egy hullámhosszra kerülni a partnerrel és mindennapossá válnak a nézeteltérések. Változó, hogy a kapcsolatok melyik szakaszában kerül sor az ilyen hullámvölgyekre: vannak, akik az induláskor vitatkoznak sokat, ám szépen egymáshoz idomulnak az évek múlásával, mások éppen akkor kezdenek el veszekedni, amikor már elmúlt a rózsaszín köd – utóbbi veszélyesebb tud lenni a párkapcsolatra nézve. Azonban az sajnos tény, hogy ha nem találunk a házasságunkban megnyugvásra és harmóniára, akkor az alapjaiban fogja felőrölni a kapcsolatunkat. „Mindenen képesek voltunk összeveszni, de tényleg mindenen. Egy alkalommal éppen a bevásárlóközpontban sétáltunk, persze az összes tipikus férfi üzletbe betértünk. Ezután én is szerettem volna bemenni egy nekem való boltba, de ő pár perc múlva közölte, hogy “itt biztosan nem veszünk semmit”. Dühös lettem. Ezután kértem, hogy sétáljunk egyet a közeli parkban, majd békülékenyen feldobtam, hogy ez egy milyen nagyszerű hely lenne a piknikezésre. Ő tömören annyit válaszolt: “nem”. Itt jöttem rá, hogy a mi kapcsolatunk kizárólag az ő szabályai és feltételei szerint zajlik, és ez nem olyasvalami, amit én is élvezhetek.”
3/4 Önző viselkedés
Sokszor észrevétlenül vagyunk önzőek a kapcsolatunkban. Nem arról van szó, hogy valamit nem osztunk meg a szerelmünkkel boldogan és feltétel nélkül, bár ez is egyértelműen aggasztó. Azonban egészen más kérdéseket vet fel, amikor az időhúzásra játszunk és adott esetben csak azért vállalunk kapcsolatot, hogy ne legyünk egyedül. Amikor erre az önzésre fény derül, a többség – nem túl meglepő módon – nyomban megszakítja a kapcsolatot. Akkor is, ha ez nem könnyű döntés, hiszen az önző fél sokszor elferdíti a valóságot annak érdekében, hogy saját kénye-kedve szerint alakíthassa a párkapcsolatát.„Volt egy mélypont a kapcsolatunkban, amikor a barátom közölte, hogy belezúgott valakibe, és szakítani szeretne. Közös megállapodást követően szakítottunk, ők pedig összejöttek. Egy évvel később ismét felbukkant az életemben és én úgy éreztem, még mindig szeretem, ezért visszafogadtam. Az idő múlásával azonban rájöttem, hogy ez már nem az igazi és nekem is felbukkant egy új szerelem az életemben. Úgy gondoltam, az eredeti kapcsolatomat meg kell szakítanom, és ezen a téren a barátom is megértőnek tűnt. Mondta, hogy rendezzem az érzéseimet és meglátjuk, mi történik velünk. Elhagytam, összejöttem a későbbi férjemmel. Amikor a volt barátom rájött, hogy az én új kapcsolatom komoly, szörnyű harcokba keveredtünk. Az egyik vita során a fejemhez vágta, hogy többször is megcsalt azzal a másik lánnyal, még jóval a szakításunk előtt. Sokáig haragudtam rá, hogy a béküléssel elpazaroltam rá a drága időmet, és mert túl önző volt ahhoz, hogy igazat mondjon nekem.”
4/4 A jövőkép hiánya
Egy párkapcsolat akkor lehet hosszú távon is működőképes, ha van jövőképe, illetve, ha az a jövőkép mindkét fél tervei közé beilleszthető. Ez sajnos nem kerülhet egy hullámhosszra akkor, ha nagyon különbözőek az elképzeléseitek, eltérő a személyiségetek, illetve, ha nem egyformán éretten gondolkoztok. Utóbbi sajnos sokszor jellemzőbb a férfiakra, ezért is van, hogy gyakran idősebb partnert választanak maguknak a nők. Természetesen akad kivétel, de az biztos, hogy a közös jövőkép hiánya és az éretlenség alapjaiban mérgezi meg a párkapcsolatokat és ellehetetleníti, hogy azok hosszú távon is működőképesek, tartalmasak legyenek, valamint biztosítsák az állandó fejlődést. „Szörnyen illúzióromboló volt, mennyire hiányzott belőle a motiváció, vagy akár csak a fejlődés aprócska szikrája. Én ezzel egyszerűen nem is tudtam megbirkózni, mert számomra nagyon lényeges volt, hogy jól menjen a karrierem és eleget keressek. Mindent meg is tettem a cél érdekében, ő viszont kényelmesen elüldögélt a langyos vízben. Megpróbáltam összeépíteni vele az életemet, igyekeztem motiválni, cselekvésre biztatni, de rövid időn belül be kellett látnom, hogy ő nem lesz képes lépést tartani velem.”
Forrás: bien.hu
Hirdetés
HIRDETÉS
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.