Valójában soha nem lehet tudni, hogy mi történik mások párkapcsolatában. Hogy mik azok a szabályok és kompromisszumok, amik működtetik a kapcsolatot. Ezek persze bizonyos esetekben maguktól értetődő és természetes dolgok, máshol kemény küzdelmek húzódnak meg a háttérben. A boldog pároknál az előbbi, a könnyed természetesség érezhető leginkább. Mégis előfordulhat, hogy szakítás lesz a vége. De miért?
Nincs közöttük összhang szexuálisan
Könnyen előfordulhat, hogy találkozunk valakivel, akinek ugyanaz az érdeklődési köre, mint nekünk, nagyokat beszélgetünk, sokat nevetünk, ő a lelki társunk, de valahogy mégis hiányzik valami, amikor a hálószobában vagyunk. És bár hajlamosak vagyunk arra gondolni, hogy a szex miatt kár szakítani, pedig ez is nagyon fontos része a kapcsolatnak.
A boldogság nem elég
Vagyis ha csak jól érezzük magunkat valakivel, az nem feltétlenül alapja egy hosszú távú kapcsolatnak. Ahhoz többek között még bizalom, romantika és őszinteség is szükséges.
Különböző jövőkép
Nem mindegy, hogyan képzeljük el a jövőnket – külön és együtt. Előfordulhat, hogy nagyon másfajta életet élnénk, vagy hogy az egyikünk szeretne gyereket, a másik meg hallani sem akar róla. Sok minden van, ami befolyásolhatja a folytatást, így ezek is.
Összetévesztjük a boldogságot a konfliktushiánnyal
Minden kapcsolatnak része a konfliktus, a kisebb-nagyobb vita. Sok mindentől függ, hogy két ember között miért nincs soha konfliktus, az idilli együttlétezés mellett például őszintétlenség, gyerekesség, konfliktuskerülés, gyávaság stb. miatt is lehet. És ezt hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni, csak azt vesszük észre, hogy mi soha nem veszekszünk. De miért is?
Forrás: ridikul.hu