Túlzásba visszük a büszkélkedést
Ha valaki sikeres és büszke arra, amit elért, nem kell titkolni, de a pultosok szerint sokan túlzásba esnek. Úgy dicsekszenek a javaikkal vagy sikereikkel, hogy az sokszor már kellemetlen – főleg, amikor látják a partnerünk arcán, hogy az cseppet sem imponáló, mint inkább ellenszenves.
Alkohollal oldjuk a feszültséget
Egy pohár bor még nem a világ, viszont a nagy izgalomban és a bennünk felgyülemlett feszültség feloldása közben könnyen több pohár lehet belőle. És kinek imponálna, ha valaki már az első randik egyikén becsiccsent, vagy még annál is többet iszik?
Nem hagyjuk a másikat rendelni
Még ha van egy kedvenc italunk, ami szerintünk nagyon finom, hagyjuk, hogy a másik rendeljen saját magának, ne erőltessük rá a mi akaratunkat. Mert mi van, ha mégsem ízlik neki? De ugyanez a helyzet az ételekkel is. Hagyjuk a másikat rendelni, így legalább jobban megismerhetjük.
Olyasmit rendelünk, amivel le akarjuk nyűgözni a másikat
Csak azért ne rendeljünk valami drága (márkás) italt vagy ételt, hogy lenyűgözzük a másikat. Kérjünk olyasmit, amit szeretünk, de azzal nem nyűgözünk le valakit, mert úgy csinálunk, mintha mi megtehetnénk, hogy ilyesmiket rendelünk, vagy azt éreztessük, hogy mi mindig ilyen drága dolgokat eszünk, iszunk.
Nem gondoljuk át, hová ülünk
A bárpult például azért nem a legjobb választás, mert nem a párunkkal szemben ülünk, hanem a pulttal, a pultossal vagy még rosszabb: a tévével. Válasszuk ki jól az asztalt, ahol nincs zavaró tényező, így teljes mértékben egymásra tudunk koncentrálni.
Folytatni egy beszélgetést, ami nem tart sehová
Egy kívülálló valószínűleg hamarabb észreveszi, hogy egy beszélgetés nem tart sehová, érdektelenségbe fulladt. Vagy a partnerek is észreveszik, ennek ellenére nem lépnek ki belőle, sokkal inkább tovább húzzák, ami elég kellemetlen.
Forrás: ridikul.hu