Valószínűleg senki nem menne bele egy kapcsolatba, ha tudja, hogy egyszer vége lesz. Mindenki hosszú távra tervez, hacsak nem mondjuk ki őszintén: egy életre. Viszont amikor nehézségekkel találkozunk, elbizonytalanodunk, nem tudjuk, mitévők legyünk: folytassuk vagy szakítsunk?
„Amikor sok időt és energiát fektetünk valamibe, arról egyre nehezebben mondunk le – így van ez a kapcsolatainkkal is: idővel a szakítás egyre nehezebbé válik” – magyarázza Melissa Divaris Thompson házassági tanácsadó és párterapeuta. Mert ha elengedjük azon nyomban, a belefektetett idő és energia pocsékolásnak tűnhet, és ekkor megjelenik a remény, hogy talán még nem késő, még változtathatunk, még folytathatjuk. Hogy mégsem volt hiába.
De mi van, ha bárhogy is csűrjük-csavarjuk, mégis a szakítás az egyetlen lehetőség? Mielőtt végleg kimondanánk, gondoljuk végig a párkapcsolatunkat, az életünket, az érzéseinket: ezek a jelei, hogy még van remény a kapcsolat folytatására.
- Még mindig van mit tanulnunk önmagunkról, a kapcsolatban való működésünkről. Még tudunk hová fejlődni.
- Fontosnak tartjuk a párunk érzelmeit, szeretnénk segíteni az ő fejlődésében, tanulási folyamataiban.
- Még mindig sokat nevetünk együtt.
- Emlékszünk még arra, hogy milyen volt, amikor összejöttünk, az első napok, hetek romatnikája és szenvedélye.
- Imádjuk a közösen eltöltött időt, a nyugalmat és a pihenést egymás karjaiban.
- Mindketten szeretnénk mág dolgozni a kapcsolatunkon.
- Meg tudjuk tenni, hogy a kapcsolatunk legyen az első és a legfontosabb az életünk következő heteiben, hónapjaiban, hogy helyrehozzuk a dolgainkat.
Forrás: ridikul.hu