Összegyűjtöttük a három legjellemzőbb bocsánatkérési módot, melyek valójában érzelmi zsaroláson alapulnak, és nem őszinteségen. Ha ezeket tapasztaltad, akkor biztos lehetsz abban, hogy a párod nem gondolta komolyan, amikor bocsánatot kért.
Ha rád hárítja a felelősséget
A leggyakoribb hamis bocsánatkérés ezzel a mondattal kezdődik: „Sajnálom, hogy te így érzel…” Ilyenkor a bocsánatkérő valójában megkérdőjelezi a te álláspontodat azzal, hogy túl érzékenynek állít be, aki minden kis apróságon megsértődik. Ráadásul nem a tettét sajnálja, csupán azt, hogy te rosszul érzed magad.
Agresszív bocsánatkérés
„Jól van na, akkor bocsánat!”Ismerős? Ez olyan, mintha nem is bocsánatot kértek volna tőled, hanem támadnának. Ennél rosszabb nincs is, mert így te szégyelled magad azért, mert kikényszerítetted a bocsánatkérést. Ha a párod így reagál, nagyon nehezen fogja belátni, hogy tévedett.
Ironikus bocsánatkérés
Különösen a férfiakra jellemző, hogy bár kimondják a sajnálom szót, hamiskás mosoly ül az arcukon. Mit lehet tenni? Mégse kérhetjük meg a párunkat, hogy bocsánatkérés közben vágjon bánatos arcot. Az igazság az, hogy az őszinte bocsánatkéréstől visszatér az önbecsülésed, és helyreáll a bizalmad. Minden más csak játszma, ami elmélyíti a konfliktusokat
Forrás: ridikul.hu