„A legjobb dolog, amit ebben az esetben tehetünk, hogy egyenesek és nyitottak vagyunk a párunkkal és elmondjuk neki őszintén, hogy mi az, ami zavar bennünket, ami gondot okoz. Mitől félünk, miért nem merünk bízni a másikban” – kezdte Aimee Hartstein párkapcsolati terapeuta a magyarázatot a jelenség megoldására. „Ha őszintén beszélgetünk és a párunknak sikerül megérteni a problémáinkat, remélhetőleg közelebb is kerülünk egymáshoz és talán a félelmeinket is könnyebben sikerül feloldani” – folytatta a szakember.
Túlzott önfeláldozás: előfordulhat, hogy valaki teljesen feláldozza önmagát, függővé válik a párjától, ami frusztrációt válthat ki benne. Jobb, ha mindkét fél éli bizonyos szintig a saját életét, dolgozik, el tudja látni önmagát – így megszűnhet a félelem attól, hogy egyedül legyen.
Kóbor tekintetek: az elköteleződéstől való félelem egyik jele lehet, hogy ha valaki folyton másfél kacsintgat. A flörtölés bizonyos szintig normális, vagy ha megnézünk egy vonzó embert, de ha valaki állandóan flörtölget és keresi a kalandokat, azt bizonyára félelemből teszi.
Félelem a szakítástól: az egyik legjellemzőbb félelem az, amikor valaki attól fél, hogy elhagyják. Ebben az esetben többek között az önbizalom és a másik iránt érzett bizalmatlanság okozhat problémát. Beszéljünk róla és próbáljunk bízni a partnerünkben.
A múltban élünk: előfordulhat, hogy azért nem tudunk a jelenlegi partnerünkre figyelni, mert még mindig a múltban élünk, az exünkre gondolunk. Igyekezzünk hagyni, hogy a múlt valóban múlttá váljon, a szakítás nem véletlenül következhetetett be. Csak akor leszünk képesek új, boldog párkapcsolatot kialakítani, ha már nem kapaszkodunk a múltunkba.
Sok vita, veszekedés: a félelmeink miatt könnyen előfordulhat, hogy úgy próbáljuk leplezni a gyengeségünket, a bizonytalanságunkat, hogy a legkisebb dolgok miatt is vitázunk, veszekedést generálunk. Próbáljuk meg kitalálni, hogy mi okozhatja a bizonytalanságunkat és dolgozzunk azzal, próbáljuk meg megszüntetni.
Őrült viselkedés: sokszor a saját félelmeink miatt képesek vagyunk olyasmiket tenni, amik már-már átlépik a józan ész határait. A nyomozás, a kémkedés, a folytonos gyanúsítgatás megmérgezheti a kapcsolatunkat.
Ok nélküli düh és harag: azt gondoljuk, hogy a párunk nem kedvel bennünket, vagy hogy nem vagyunk elég jók a számára, ezért a legkisebb dolgok miatt is hatalmas dühöt érzünk – pedig csak a saját félemünket vetítjük ki ebben az esetben is. Lélegezzünk mélyeket, és gondoljuk át a helyzetet. Előzzük meg az indokolatlan dühöt és veszekedést azzal, hogy racionálisan próbáljuk látni és kezelni a szituációt.
Forrás: ridikul.hu