A párkapcsolati kérdésekre soha nem lehet adni egy egyetemes választ, ami minden esetben igaz, vagy minden esetben a legjobb. Hiszen a problémák, a gondok egyedik, ahogyan a kapcsolatokban szereplő emberek is. Igaz ez a boldogtalan, rossz kapcsolatokra is – a kutatók szerint mégis lehet némi általánosítást végezni. „Az emberek akkor is törődnek a másik érzelmeivel, ha a kapcsolatuk nem éppen boldog és kiegyensúlyozott” – magyarázzák a szakemberek. Szerintük sokan akkor is benne maradnak egy rossz kapcsolatban, ha az nem jó nekik, és ha erre egy barátjuk fel is hívja a figyelmüket – mutatjuk, miért! Állítólag ez a 3 fő oka annak, hogy egy rossz kapcsolatban maradunk – a tudomány szerint.
Attól tartanak, hogy a szakítás fájdalmat okozhat a partnerüknek
Felmerülhet a kérdés, hogy ha valaki mellett boldogtalanok vagyunk, ha nem működik a kapcsolatunk, akkor miért aggódnánk érte a szakítás után? A kutatók szerint azért, mert az emberekben bekapcsolódik a túlzott törődés az iránt, akihez kötődnek, akit egyszer valamiért megszerettek. Féltik, hogy mi lesz vele később, ha ők már nem lesznek az életében.
Elfogadják a rossz bánásmódot
Vannak, akik felismerik, hogy a párjuk rosszul bánik velük, bántják, megsértik őket, mégis kapcsolatban maradnak, mert elhiszik, hogy ők ezt a bánásmódot érdemlik. Egy 2015-ös felmérés eredménye azt mutatta, hogy sokszor érzéketlenné válnak ezek az emberek a rossz bánásmódra, nem látják, ha hazudnak nekik, ha megcsalják őket – vagy nem akarják észrevenni mindezt.
Hajlamosak a megbocsátásra
Hajlamosak vagyunk ugyanis arra, hogy elfelejtsük a „rossz magatartást” és megbocsássunk annak, akit szeretünk, akiről egyébként csupa jót gondolunk. Pedig ha második esélyt adunk valakinek, azzal megteremtjük a lehetőséget egy újabb csalódásnak. Könnyen a megbocsátás csapdájába eshetünk és nem vesszük észre, hogy a kapcsolat valójában boldogtalanná tesz bennünket.
Forrás: ridikul.hu