6 életmentő tipp, ha most bútorozod be az otthonod
Megvenni álmaid lakását és berendezni azt egy óriási mérföldkő az életedben, ami új kezdetet jelent és bizony egy kicsit stresszes is lehet. A folyamat legizgalmasabb része kétség kívül a bútorok kiválasztása és a szobák kialakítása. Első ránézésre nehéz lehet elképzelni, hogy az üres terek egy ponton megtelnek nemcsak lakberendezési tárgyakkal, de élettel is, és a lakás hirtelen otthonná válik. Hogy ez a folyamat a lehető leggördülékenyebben menjen, adunk néhány életmentő tippet.
1. Gondolj át mindent alaposan!
Rengeteg inspirációt találsz az otthonod kialakításához különböző netes felületeken, így ma már nem nehéz elképzelni egy-egy leendő nappalit vagy hálószobát, hogy az hogyan is nézzen ki. Haladj szobáról szobára és gyűjts össze annyi inspirációs képet, amennyit csak tudsz. Az előző tapasztalataidból pedig vond le a hasznos következtetéseket: ha eddig nem volt étkezőasztalod, de nagyon szeretsz vendégeket fogadni, itt az ideje, hogy beszerezz egyet.
2. A mérőszalag a barátod
Ismerd meg a belső teret, amiben élni fogsz! Mielőtt bármit megvásárolnál, mérd meg a szobákat mérőszalaggal, hogy tudd, mekkora bútorok férnek majd el benne. A lakberendezési boltba betérve ugyanis csalóka lehet a tárgyak nagysága, ott szinte elveszik a térben egy hatalmas kanapé, ami lehet, hogy a te nappalidban alig férne el. Ha a mérőszalag nem elég, tölts le valamilyen lakberendezési applikációt, ami segít elképzelni, hogyan is nézne ki egy bútor a tervezett helyén.
3. Törekedj a minőségre!
Most nem egy pólót veszel, amit néhány évig tudsz csak viselni, mert utána kinyúlik és maximum aludni fogsz benne, hanem az életteredet tervezed meg, ahol sok időt fogsz eltölteni, így érdemes a minőségre törekedned. Egyedi és prémium bútorokat például az ADA kínálatában is találsz. Az ADA az egyik legjelentősebb bútorgyártó vállalat Európában. Precizitás és gondosság, valamint az itt dolgozó emberek elkötelezettsége az, ami biztos hátteret képez a kiváló minőségű kárpitozott bútorok, ágyak és matracok gyártásához. Rugalmasság, sokoldalúság és bútoraink kiváló minősége által tudott az ADA nemzetközi márkává válni.
4. Ne vegyél meg mindent egyszerre!
Amikor megvan a lakás, kitaláltad, hogy hol milyen szobát szeretnél kialakítani és lemértél mindent – és persze gyűjtöttél elég inspirációt a Pinteresten – akkor sem kell elhamarkodottan döntened a vásárlást illetően. A legjobb, amit tehetsz, ha kiválasztod a szoba kulcsdarabját, például egy gyönyörű és kényelmes rózsaszín kanapét, amihez a többi bútor stílusát is igazítod majd. Fókuszálj a nagyobb bútorokra, a kiegészítőkre pedig idővel úgyis rátalálsz.
5. Kösd össze a teret!
Az üres lakást úgy kell elképzelni, mint egy üres vászont, amire festés közben több szín és textúra is felkerül. A szobákat sem kell még véletlenül úgy berendezni, hogy minden egy stílusú legyen, de nagyon szép összhangot adhat, ha bizonyos színek és anyagok többször is visszaköszönnek benne. A világos rózsaszín kanapé mellé nyugodtan válassz hasonló színű székeket az étkezőbe, pláne, ha egy térben helyezkednek el. Bár nagyon trendi a skandináv lakberendezési stílus, ami a természetességre helyezi a hangsúlyt, nem kell félni a színhasználattól. Sőt, ettől lesz egyedi az otthonod.
6. Vonj be másokat!
Persze a lakberendezési magazinok gyönyörűen befotózott makulátlan otthonainak nem lehet ellenállni, és az ember legszívesebben ezek alapján rendezné be a saját lakását, de sokkal realisztikusabb képet kapsz, ha olyanoktól kérsz tanácsot és segítséget, akik már túl vannak a lakásvásárláson és annak berendezésén. Ha a barátaid nemrég csinálták végig ugyanezt, nemcsak hasznos tippeket adhatnak a folyamattal kapcsolatban, de akár lakberendezési ötleteket is elleshetsz tőlük, arról nem is beszélve, hogy a buktatókra is őszintén felhívják a figyelmedet. Ha nincs ilyen barát a környezetedben, akkor is érdemes bevonni valakit a dologba, aki külső szemmel akár más perspektívába is helyezheti az elképzelésedet. Több szem többet lát!