A Texasi Egyetem Népesség Kutató Központjának felmérése az egykék szociális képességeit vizsgálta, és arra az eredményre jutott, hogy ők is éppen olyan jól tudnak alkalmazkodni, mint akiknek vannak testvéreik.
A legtöbb esetben az egyke felnőttek hasonlóan együttműködőek, népszerűek, és épp annyira szorongóak is, mint akik testvérek között nőttek fel. Sőt, az egykék gyakran korábban érnek, így sokkal önállóbbak lehetnek felnőttként.
A szakértők szerint az egykéknél leginkább a “meg nem értettség” érzése dominál, de ez kamaszkor után elmúlik. A magányosság érzését pedig a baráti kapcsolataikban igyekeznek kompenzálni gyerekként, és így a szociális képességeik is gyorsabban fejlődnek.
A vizsgálat másik eredménye, hogy az egyke gyerekek valamivel még motiváltabbak is, hiszen a szülők figyelme egyedül rájuk irányul, így felnőttként nagyobb karriert érnek el, és az önbizalmuk is nagyobb lesz. Ebből is érezhető, hogy az egykék eléggé hasonló eredményeket értek el az elsőszülöttekkel, akik általában a legsikeresebb felnőttekké szoktak válni a testvérek közül.
Az egyke felnőtteknél nagyon fontos, hogy megtalálják azt a személyt, akihez mélyen kötődni tudnak, és aki mellett biztonságban érezhetik magukat. Ezért az esetek nagy részében olyan párt választanak, akivel hosszútávon tudnak tervezni. Mivel ők több időt töltenek egyedül, magányosan jobban meg tudják ismerni önmagukat, így biztosabban tudnak párt is választani, hiszen pontosan tudják, kire vágynak.
Ezek szerint az egykékről alkotott sztereotípiák nem érvényesek, hiszen ők éppen olyan sokfélék lehetnek, mint bárki más. A szocializációnk során számos más dolog is szerepet játszik, mint hogy van-e testvérünk vagy sem. Pláne, ha a szerelemről van szó.