A kulcs természetesen az őszinte kommunikációban rejlik, illetve abban, hogy a felek képesek egyrészt elmondani az érzéseiket és a gondolataikat, másrészt hogy tudnak hallgatni is, vagyis meghallgatják a másikat. A felismerés pedig már fél siker, ha észrevesszük, hogy nálunk is ez lehet a probléma, tehetünk ellene. Mutatjuk: ezek lehetnek az egyértelmű jelek, hogy a párunk nem ért meg bennünket.
Nem észleli az érzéseinket
Naponta sokféle érzelmet tapasztalunk magunkon, s ezeket az érzelmeket a párunknak észre kellene vennie. Vagyis meg kéne látnia, ha szomorúak, boldogok, feszültek, idegesek… stb. vagyunk, és meg kellene kérdeznie, mi a baj, segíthet-e, vagy részt vennie az örömünkben. Ha ez rendszeresen elmarad, ott probléma lehet egymás megértésével.
Rendszeresen megkérdezi, hogy miért
Amikor nem értjük, hogy mi miért történik, megkérdezzük. Ha a párunk nem ért meg bennünket, nem érzékeny a mi érzelmeinkre, gondolatainkra, viselkedésünkre, akkor ő is megkérdezheti, hogy miért történt ez vagy az. S ha ez naponta többször is megtörténik, valószínűleg nem ért bennünket.
Nem tud beszélni a gondolatairól, érzéseiről
Vagyis nemcsak hogy nem veszi észre, mi mit gondolunk vagy érzünk, de a saját érzelmei és gondolatai kifejezésével is bajban van – inkább a szőnyeg alá söpri ezeket, és más, kevésbé fontos dolgokat helyez a középpontba.
Távolságot érzünk kettőnk között
Hiába szeretjük egymást, és tudjuk, hogy a hétköznapok is könnyeden telnek együtt, mégis úgy érezzük, mintha távolság lenne kettőnk között. Mintha lenne valami, amit nem osztunk meg egymással – és talán van is, már ami az érzelmeket, az összhangot illeti kettőnk között.
Más érdeklődési kör
Az még nem baj, ha más dolgok érdekelnek bennünket. Az egyikünk fest, a másik autót szerel a szabadidejében. Az már inkább probléma lehet, ha nem is érdeklődik a párunk a mi hobbink iránt, nem érdeklődik, vagy nem is érti, nekünk az miért lehet fontos.
Forrás: ridikul.hu