1. Nem mutatja ki az érzéseit felénk. Nem hoz, nem üzen kedves dolgokat, egyáltalán nem foglalkoztatja, hogy a kedvünkben járjon. Vagy ami még rosszabb, hogy más felé azonban kimutatja az érzelmeit, másnak tesz kedves, szeretetteljes dolgokat.
2. Nem figyel ránk. Igazából egyáltalán nem érdekli, hogy mit is mondunk, olyankor a legtöbb esetben valami máson jár az esze.
3. Nem érdeklődik az életünk iránt. Nem kérdezi meg, milyen volt a napunk, valójában semmit nem kérdez. Nincsenek közös témáink, még csak egészséges vitáink sincsenek.
4. Bennünket hibáztat. Bármi történjék is, biztosak lehetünk benne, hogy az mind a mi hibánk – de legalábbis valahogy mindig visszavezeti erre a dolgokat.
5. Nem támogat bennünket. És mindig van legalább egy jó kifogása arra, hogy miért nem tud támogatni bennünket. Nem ér rá, nem járatos a dologban, nem tudja, hogyan tegye, és a többi.
6. Sokat van távol. Jellemzően nem siet haza, munka után is későn ér hozzánk, és még rosszabb, hogy a hétvégén is gyakran akad más programja – nélkülünk.
7. Tervezi a jövőt – nélkülünk. Merthogy jellemzően ezek az elképzelések minden szépet és jót tartalmazhatnak, csakhogy mi valószínűleg nem szerepelünk bennük. Legyen szó munkáról, házról, költözésről, esetleg családról.
8. Csak a rosszat látja a kapcsolatunkban. Pedig bizonyára történtek, történnek jó dolgok is, de amikor szóba kerülnek a kettőnk dolgai, mindig csak a negatívumokat sorolja, a pozitívumokat sosem.
9. Nem őszinte velünk. Ha megkérdezzük, mi a baj, mit csinált, kivel volt, nem mondja el, vagy ha mond is valamit, tudjuk, érezzük, hogy nem mond igazat.
Forrás: ridikul.hu