Megértem, miért vagy ideges…
Ha nem azonnal lerohanjuk a másikat, hanem megpróbáljuk megérteni az ő álláspontját, akkor még nem oldódik meg a probléma, azonban segít abban, hogy elinduljon egy konstruktív beszélgetés.
Segíts megérteni! / Kérlek, magyarázd el, mit nem értesz!
Amikor két ember küzd, akkor mindketten csak a saját maguk igazát mondogatják. Ismerjük, értsük meg a másik álláspontját, ehhez nyugodtan kérjünk tőle segítséget, és szinte biztos, hogy hamarabb és sokkal könnyebben meg fogjuk tudni oldani a megoldhatatlannak látszó helyzetet.
Mit tehetek a helyzet megváltoztatásáért?
Ha készen állunk a kompromisszumra, akkor ez a kérdés sokat segíthet abban, hogy ne fajuljon el a vita. Mindig jó tudni, pontosan mit várnak tőlünk, hiszen így követhetjük el a legkevesebb hibát.
Olyan szép vagy, amikor dühös vagy
A bók még egy civakodás közben is csodákra képes. Miután kaptunk egy ilyen dicséretet, a testünkben boldogsághormonok szabadulnak fel, aminek az eredménye, hogy elmosolyodunk, és a konfliktus is hamarabb rendeződik.
Igen, igaza(d) van…
Próbáljunk meg egyetérteni a vitapartnerünkkel. Ez az egyszerű trükk csodálatos eredményekre képes. Például, ha emberekkel dolgozunk, és valamelyikük elégedetlen egy termékkel vagy egy szolgáltatással kapcsolatban, akkor indítsuk ezzel a mondattal a beszélgetést, így sokkal könnyebben meg fogjuk tudni oldani a problémánkat.
Tartsunk egy kis szünetet, majd újra beszéljük át a helyzetet
Néha szükség van egy kis szünetre ahhoz, nehogy olyat mondjunk a másiknak, amit magunk is megbánnánk. Sétáljunk egyet, és emlékezzünk vissza, hogyan is kezdődött az összetűzés. Lehet, hogy nincs is akkora baj, vagy csak éppen mindketten rossz hangulatban voltunk.