Egy friss kutatás kimutatta: ez az egy dolog dönti el, hogy hosszú távon is együtt maradunk-e a párunkkal
Minden kapcsolat kétféleképpen végződhet: vagy szakítunk, vagy örökké együtt maradunk a másikkal. Bár ebbe elég kiábrándító belegondolni, szakértők megfejtették, hogy a legtöbb esetben min múlik az, együtt maradunk-e a párunkkal. Az eredményeket természetesen úgy kell értelmezni, hogy az érzelmeket nem vesszük számításba – a kutatók arra akartak rájönni, mi az, ami az együttélés során a legnagyobb vízválasztó lehet.
A Cornell Népességközpont új kutatása szerint egyetlen faktor számít igazán abban, hogy együtt maradunk-e hosszú távon a párunkkal, vagy sem. Az eredmények persze nem vették figyelembe az érzelmi tényezőket, csakis azt vizsgálták, hogy ha a szerelem és a szeretet megvan, mi az, ami statisztikailag a leggyakrabban szétválasztja a párokat.
A kutatók több évtizednyi tanulmányt és statisztikát néztek át, és megállapították, hogy azok a párok, amelyeknek tagjai nagyjából ugyanannyit keresnek, sokkal nagyobb eséllyel maradnak együtt hosszú távon, mint azok, amelyek tagjai nagy keresetkülönbséggel rendelkeznek. Magyarán a piszkos anyagiak az, amin a legtöbben elhasalunk.
Fotó: iStock.com/diignat
Kiderült, hogy a már együtt élő, hosszabb kapcsolatban lévő párok közül azok jutottak el leginkább a házasságig, akik nagyjából ugyanannyit kerestek. A kutatók szerint ennek ahhoz lehet köze, hogy rengeteg ember úgy gondolja: el kell érnie egy bizonyos pénzügyi stabilitást ahhoz, hogy megházasodjon. Ha a pár mindkét tagja eléri ezt a szintet, amikor már úgy gondolják, hogy pénzügyi szempontból is belevágnak egy ilyen nagy lépésbe, akkor természetesen előbb jutnak el a házasságig, mint akkor, ha az egyik fél még úgy érzi, nem stabil annyira, hogy házasodjon.
Az egyforma kereset azt is biztosítja, hogy mindkét fél úgy érezze, egyforma forrásokat hoz a kapcsolatba.
Forrás: ridikul.hu