Durva! Ha a szerelem nem múlna el, belehalnánk
Ezért nem tart örökké.
Sokan álmodoznak sírig tartó szerelemről, amit tulajdonképpen nem is nehéz elérni, mert ha túl sokáig vagyunk szerelmesek, akkor abba bele is halhatunk. Ez persze nem azt jelenti, hogy a boldog kapcsolat sem tarthat örökké, hiszen nem alaptalan az a mondás, hogy a szerelem egy idő után átalakul valami mássá, valami nagyobbá.
De mi is történik velünk, amikor szerelmesek vagyunk, majd később mivé alakul át ez az érzés, ami épp oly erős, mint az előbbi?
A szerelem, mint olyan, elsősorban egy párkapcsolat elején dominál. Jól ismerjük ezt az érzést: felfokozott hangulat, folyamatosan hevesen ver a szívünk, állandóan csak Rá gondolunk, és jó esetben le se lehet törölni a vigyort az arcunkról. A szerelem boldogsághormonokat szabadít fel, ezzel párhuzamosan azonban a stresszhormon szintje is megugrik. Akár boldog kapcsolatban élsz a szerelmeddel, akár nem, a párkapcsolat elején a stresszhormon elkerülhetetlen, mert ekkor még nem ismeritek egymást annyira mélyen, nem lehet biztosan tudni, hogy mi lesz ebből a dologból, egyszóval akarva vagy akaratlanul, de kételyek között vagyunk. Ez a stresszhormon pedig rendkívűl káros az egészségre, ezért nem is véletlen, hogy amikor a kapcsolatunk stabilizálódik, ez az érzés, a szerelem és a vele járó stressz érzése elmúlik.
De mivé alakul át?
Amikor már hosszabb ideje együtt vagytok, és tisztázódik előttetek a másik szándéka, közelebb kerültök egymáshoz testileg és lelkileg, valamint eldől, hogy milyen irányba haladtok, akkor ezek a stesszhormonok a háttérbe szorulnak, és előtérbe kerülhet a letisztult, harmonikus szeretet és kötődés. Ez már sokkalta egészségesebb, amelynek köszönhetően kiegyensúlyozott leszel testben és lélekben is egyaránt.
Forrás: blikkruzs.blikk.hu