A bölcsességünk
Bárcsak a házasságkötő teremben azonnal adnának egy adag bölcsességet is a papírok mellé, de sajnos nem így van. Ne higgyük azt magunkról, hogy máris nálunk van a bölcsek köve, és a házasság összes nehézségét és szépségét átlátjuk. A tanulás csak most kezdődik.
Mi magunk és a párunk
Persze mindannyian változunk, de egészen biztosan nem egy nap alatt. A rossz tulajdonságaink másnap reggel ébredés után is ugyanúgy meglesznek. Nincs is ezzel semmi baj, csak ne várjuk a csodát azonnal, ha változtatni akarunk valamin, vagy szeretnénk, ha a párunk változtatna, akkor bizony dolgoznunk kell rajta. Együtt.
A boldogságunk
Lehet, hogy meglepő, de nem leszünk automatikusabb boldogabbak azonnal, ahogy kimondtuk az igent. Persze elég valószínű, hogy néhány napig vagy hétig a fellegekben érezzük magunkat, hiszen egy ilyen komoly döntést meghozni nagyszerű érzés, arról nem is beszélve, hogy maga az esküvő, a minket körülvevő szeretet is feltölt minket energiával. De ne lepődjünk meg, ha hamarosan ugyanúgy érezzük magunkat, ahogy az esküvő előtt, hiszen a boldogságért folyamatosan tenni kell, a problémák pedig nem szűnnek meg maguktól, a nászútról hazatérve is ott várnak majd minket az ajtóban.
Az elkötelezettségünk
A házasság – legalábbis az ideális elképzelések szerint – örök elköteleződést jelent. Az, hogy egyáltalán meghoztuk ezt a döntést, komoly dolog, de ha nem figyelünk rá, könnyen veszélybe kerülhet. Az, hogy elköteleződünk egymás felé, még nem jelenti azt, hogy védve vagyunk a problémáktól, csak azt, hogy megígérjük egymásnak, mindent megteszünk, hogy működjön a mi kis egységünk.
A gyerek iránti vágyunk
Nagyjából az esküvő másnapján, de lehet, hogy még a lagziban kapjuk az első kérdést: „na, jöhet a baba?” Ne számítsunk rá, hogy máris igen lesz a válaszunk, ha az esküvő előtt még úgy éreztük, hogy ráérünk ezzel. A házasságot kettesben is kiélvezhetjük, és később is jöhet a családalapítás.
Forrás: ridikul.hu