Csak a halált nem gyógyítja: cukorbaj, rák, agyvérzés, vérnyomás csökkentő, és még sok más betegség ellenszere!
Ez a szerény, de rendkívül erős mag (kerti katicavirág) megöli a MRSA antibiotikum rezisztens (meticillin-rezisztens Staphylococcus aureus (MRSA)) baktériumot, gyógyítja a vegyifegyver támadással mérgezett testet, segíti a cukorbetegek haldokló hasnyálmirigy béta-sejtjeinek regenerációját…mégis túl kevesen tudják, hogy létezik.
A Nigella Sativa növénymagok gyógyító tulajdonságait már évezredek óra ismeri az emberiség, csak a mai “modern idők fogyasztói társadalma” nem tud róla. Angol nyelvű kultúrák római korianderként, fekete szezámmagként, fekete köményként is ismerik ezt a fekete színű magot. Egyébként neve pontosan leírja megjelenését.
A legkorábbi feljegyzés róla az ókori Egyiptomból származik. Fekete olajat Tutanhamon sírjában is találtak mintegy 3300 évvel ezelőtt. Az arab kultúrában fekete köményként is ismert mag “az áldás magja.” Az is érdekes, hogy az iszlám Mohamed próféta azt mondta rá, hogy ez a mag “gyógyír minden betegségre, kivéve a halálra.”
Az orvosbiológiai irodalomban 1964 óta 458 lektorált tanulmány hivatkozik áldásos hatásaira.
A (Nigella sativa) mag több egészségügyi problémára gyógyír, mint például:
- Fájdalomcsillapító
- Anti-bakteriális
- Gyulladáscsökkentő
- Fekélyellenes
- Anti-kolinerg
- Gombaölő
- Csökkenti a magas vérnyomást
- Antioxidáns
- Görcsoldó
- Vírusölő
- Hörgőtágító
- Glükoneogenezis gátló (anti-diabetikus)
- Májvédő
- Vérnyomáscsökkentő
- Inzulin szenzitivizáló
- Interferon indító
- Leukotrién antagonista
- Vesevédő
- Tumor nekrózis faktor alfa-gátló
A fekete kömény a további nagyon speciális egészségügyi előnyöket mutatták ki:
2. típusú cukorbetegség esetén: két gramm fekete mag naponta szedve, csökkent reggeli glükózszinthez, csökkent inzulin rezisztenciához, fokozott béta-sejt-funkcióhoz és csökkent glikozilált hemoglobin (HbA1c) mennyiséghez vezetett.
Helicobacter pylori fertőzés esetén: a feketemag klinikailag hasznos anti-H. pylori tevékenysége hasonló a H. pylori ellen egyébként használt hármas eradikációs terápiához.
Epilepszia: a feketemagokról hagyományosan ismert görcsoldó tulajdonságuk is. Egy 2007-es, epilepsziás gyermekeket vizsgáló tanulmány úgy találta, hogy a feketemagok vizes kivonata jelentősen csökkentette a rohamok erősségét.
Magas vérnyomás: vérnyomás-csökkentő hatást érhetünk el enyhe hipertónia esetén amennyiben 100 és 200 mg feketemag kivonatot fogyasztunk naponta kétszer, 2 hónapig.
Asztma: a feketemagban lévő timokinon: az egyik fő aktív összetevő, magasabb rendű hatóanyag állati modellben bizonyítottan jobb, mint a flutikazon hatóanyagú asztma gyógyszerek.
Akkut tonsillopharyngitis: többnyire vírusos eredetű mandula és garatgyulladás (pl. torokfájás) esetén a fekete mag kapszula szignifikánsan enyhíti a torokfájdalmat, és csökkenti a fájdalomcsillapítók szükségességét.
Vegyifegyver támadás esetén: egy randomizált, placebo-kontrollált humán vizsgálatban a vegyi fegyverek által megsérült betegekről úgy találták, hogy a fekete mag forralt vizes kivonata javította légzésfunkciós vizsgálataik eredményeit, csökkentette a légúti tüneteket: a mellkasi zihálást és a szükséges gyógyszeres kezelést.
Vastagbélrák: sejtes tanulmányok azt találták, hogy a feketemag kivonat felülmúlja a kemoágens 5 fluoruracil hatását, mégpedig sokkal magasabb biztonsági profillal. Állatokon végzett kutatások megállapították, hogy a feketemagolaj jelentős inhibitor vastagbélrák kialakulása ellen patkányoknál, megfigyelhető mellékhatás nélkül.
MRSA: klinikai izolátumokban a feketemag antibakteriális aktivitását mérték a meticillin rezisztens Staphylococcus aureus baktérium ellen.
Opiát függőség: a tanulmány 35 opiát-függő embert vizsgált, akiknél egy hosszú távú kezelés hatékonynak bizonyult opioid függőségük legyőzésében. Bibliai utalás szerint, a mustármag hegyet mozgató ereje jut eszembe.
Végülis a mag az a mikrokörnyezet, ahol az élet koncentrálódik, mégpedig egy erősen miniatürizált holografikus töredékké, ami önmagában jelenti a világ hatalmas és halhatatlan erejének kialakulását.
Forrás: tudasfaja.com