„Lakva ismerszik meg az ember” – tartja a régi mondás, és ha éltünk már együtt valakivel, pontosan tudjuk, milyen sok valóságalapja lehet ennek a mondatnak. Ez a személy lehetett akár a partnerünk, vagy egy barátnőnk, akivel közös albérletbe költöztünk egykor. Az biztos, hogy az együttlakás során ismerhetjük meg igazán a másik tulajdonságait, és azokat a szokásokat, amelyek csak hosszabb távon észrevehetők igazán. Bármennyire is jó ötletnek tűnik egy kapcsolat elején rögtön közös helyen élni, ezt a döntést sosem lenne szabad elhamarkodottan meghoznunk. Az alábbi jelek segíthetnek kideríteni, egyáltalán készen állunk-e erre a lépésre.
Szinte már amúgy is együtt élünk
Egy kapcsolat kezdetén természetes számunkra, hogy táskában visszük át a fontosabb tárgyainkat, amelyekre szükségünk lehet a párunk otthonában. Rövidesen viszont otthagyunk fogkefét, ruhákat, szépségápolási termékeket, és szinte több időt töltünk a partnerünknél, mint a saját lakásunkban. Ha már ilyen helyzetben vagyunk, az összeköltözés hamarosan akár jó ötlet is lehet. Hiszen ismerjük egymás életritmusát, tudjuk, milyen minden estét közösen eltölteni, és az is kiderül számunkra, a másik fél milyen gyakran szeret takarítani.
Nyaraltunk már együtt, és jól sikerült
Egy közös nyaralás, kiszabadulva a hétköznapi mókuskerékből, már alapjáraton magában hordozza a pihenés és a stresszmentes vakációzás gondolatát. Elméletben. Ugyanis sokszor épp ezek a kirándulások tesztelhetik le azt, hogy mennyire vagyunk erősek és kitartóak párosként. Ilyenkor kilépünk a megszokott komfortzónánkból, és kitapasztaljuk, miként tudunk közösen döntéseket hozni. Ezek pedig sokszor járhatnak kisebb vitákkal, nézeteltérésekkel, amelyeket meg is kell oldanunk. Ha viszont ettől függetlenül is jól éreztétek magatokat, és a kapcsolatotok csak erősebb lett tőle, az biztató jel lehet.
Tudjuk, mit várunk egymástól
Mivel nem létezik két ugyanolyan ember, fontos, hogy megbeszéljük a párunkkal, mit várunk el az együttéléstől. Ahogy azt is, hogyan érezhetjük magunkat a legkényelmesebben, ha már közös tető alatt éljük a napjainkat. Így akár olyan részleteket is megvitathatunk, mint hogy kit mennyire zavar, ha a használt tányérok nincsenek azonnal elmosogatva étkezés után. Vagy esetleg azt, hogy minden hétköznap estét szeretnénk-e otthon tölteni pihenéssel, vagy gyakrabban mozdulnánk ki. Természetesen a legjobb verzió mindig az, ha a két fél ugyanazt szeretné, de az alkalmazkodás képessége legalább ennyire hasznos az összeköltözés szempontjából.
A pénzügyi helyzetet is megbeszéltük már
Egy kapcsolatban mindig fontos tényező, hogy hogyan osszuk fel az anyagiakat. Ezt a témát lehetetlen kihagyni, ha hosszú távon szeretnénk működőképessé tenni az együttélést. Beszéljük meg, melyek a közös céljaink. Szeretnénk hamarosan lakást vásárolni, vagy az elkövetkező években még albérletben élnénk inkább? A számlákat kettéosztva fizessük? Alakítsunk ki egy közös kasszát, amelyből az étkezést és az egyéb fizetési kötelezettségeket álljuk? Rengeteg részlet vár ilyenkor megbeszélésre, de ha mindezekre közösen találunk megoldást, és nemcsak egy soron következő lépésnek érezzük, hanem tényleg szeretnénk is összeköltözni egymással, valószínűleg készen állunk rá.
Forrás: ridikul.hu