Kezdjük a megjelenésnél. Csak azért ne változtassuk meg a stílusunkat, vagy kezdjünk sminkelni, festessünk hajat… stb., mert valaki szerint nekünk az jobb lenne. Ha számunkra tökéletesen megfelel a ruhatárunk és az, hogy úgy sminkelünk, ahogy, akkor miért kellene valaki miatt stílust váltanunk? A magánéletünkben nyugodtan öltözködjünk úgy, ahogyan a leginkább ki tudjuk fejezni önmagunkat, és ha ez valakinek nem tetszik…
A különböző szenvedélyeinket se adjuk fel csak azért, mert valaki nem partner benne, vagy mert másnak nem tetszik. Ha szeretünk utazgatni, vegyük meg a következő repülőjegyet, ha a sport az életünk, irány az edzőterem! Ha végre megtaláltuk azt a szenvedélyünket, ami boldoggá tesz, miért mondanánk le róla, csak mert valakinek az nem tetszik?
Mások engedélyére se várjunk: ha új frizurát szeretnénk, vagy a barátnőinkkel beszélgetni még egy órát, ne kérjünk rá engedélyt. Ez a mi dolgunk, a mi életünk, miért kellene engedélyt kérnünk ahhoz, hogy saját döntést hozzunk?
Lemondások, döntések
Az sem valami jó ötlet, ha egy előre eltervezett, megszervezett programot törlünk csak azért, mert másnak nem tetszik, nem ért vele egyet, nem partner benne. Ha mi azonban szívesen megcsinálnánk, részt vennénk benne, legyen az egy összejövetel, egy kirándulás vagy utazás, akkor miért ne tehetnénk meg – a másik nélkül?
Ne hagyjuk, hogy egyáltalán megváltozzunk azért, mert másnak úgy jobban tetszenénk – hiszen azok már nem is mi lennénk. Most persze nem arról van szó, hogy nem változunk, hiszen mindenki változik idővel, de hogy azért változzunk, szinte erőszakkal, mert más azt akarja, hogy olyanok legyünk, amilyenek – na azt már nem!
A (pár)kapcsolatok egyébként is tele vannak kompromisszumokkal, amiket meg kell hoznunk azért, hogy hosszú távon is működjön a dolog. De vannak határok, a saját személyiségünket nem biztos, hogy jó ötlet megváltoztatni csak azért, mert valakinek nem tetszik – vagy másik személyiséggel jobban tetszenénk.
Forrás: ridikul.hu