A tudomány szerint nagyon nem tudjuk megállapítani, mikor szomorú a párunk
Mindannyiunk más mértékű érzelmi intelligenciával rendelkezik, ami azt jelenti, hogy nem mindegyikünk képes érzékelni a párunk érzelmi változásait. Egy friss kutatás szerint ez annyira igaz, hogy a legtöbben egyáltalán nem vesszük észre, ha a másik nehéz időszakon megy keresztül, csak akkor, ha ezt kommunikálja is velünk.
Akkor könnyű támogatónak lenni a másik felé, ha elmondja nekünk, hogy problémái vannak – az igazi odafigyelés ott kezdődik, hogy képesek vagyunk megállapítani, hogy baj van, még akkor is, ha a párunk nem kommunikálja a dolgot. Egy friss kutatás szerint azonban ebben a legtöbben nagyon rosszak vagyunk, és képtelenek vagyunk érzékelni, ha a másik rossz időszakon megy keresztül, hacsak nem adja rögtön a tudtunkra.
A Déli Metodista Egyetem kutatása 51 párt vizsgált meg, és feljegyezte a napi hangulatváltozásaikat, valamint azt is, hogy a másik mit gondolt, a párjának milyen hangulata volt aznap. Kiderült, hogy nagyon nehezen állapították meg a kisebb hangulatváltozásokat – nyilván nem arról beszélünk, hogy valaki zokogásban tör ki otthon, hanem arról, ha, tegyük fel, egyiküknek nehéz napja volt a munkahelyén. Ezeket a kisebb, de ugyanúgy nagyon fontos eltéréseket nagy arányban fel sem ismerték a megfigyelt párok tagjai.
Persze azzal nincsen semmi baj, ha egy-két napig nem vesszük észre, ha a párunk nem olyan beszédes, mint szokott, de ha hosszabb ideig tartó rossz időszakot nem realizálunk, az hosszabb távú problémákhoz vezethet. A másik számára ugyanis nagyon fontos, hogy biztos pontként ott legyünk mellette, és érzelmi támogatást nyújtsunk, még akkor is, ha nem kommunikálja felénk a problémáit.
Figyeljünk oda jobban a másikra, és ha nem úgy viselkedik, ahogyan szokott, inkább kérdezzünk rá, mi lehet a baj! Jobb tudni, és úgy cselekedni, mint találgatni, és elmulasztani, hogy ott legyünk a másiknak egy nehéz időszakában.
Forrás: ridikul.hu