A tartós párkapcsolatok három típusa
Belekezdünk egy kapcsolatba, de nem tudjuk előre, hogy meddig fog tartani, és hogy ő lesz-e a nagy Ő. Mennyivel egyszerűbb volna, ha valamilyen számítás alapján előre ki tudnánk matekozni, hogy a kiszemelt pasival örökre együtt maradunk, vagy esetleg csúnya vége lesz. Statisztikák és irányelvek azonban léteznek. Íme a sikeres és tartós párkapcsolatok állítólagos 3 fő típusa.
Kalandokon alapuló párkapcsolat
Sokan mondják és tapasztalják, hogy az unalom könnyen megölheti még a legkiegyensúlyozottabb párkapcsolatot is. A házasság után ebbe még könnyebb belecsúszni, hiszen minden kiszámíthatóvá, érdektelenné, folyton ismétlődővé válhat. Több tanulmány is kimutatta, hogy a közös élmények és kalandok után a párok sokkal boldogabbak, így ha izgalmas dolgokat csinálunk a párunkkal, visszahozhatjuk azt a tüzet, amit akár az első randin éreztünk.
Bizalmon alapuló párkapcsolat
Minden túlzás nélkül kijelenthetjük, hogy a bizalom a hosszú távú és sikeres kapcsolatok legfontosabb tényezője. Ha nincs bizalom, mondhatni nincs is értelme a kapcsolatnak. Nem tölthetünk el ugyanis egy egész életet azzal, hogy a párunkat ellenőrizgetjük, és úgy gondoljuk, csak akkor van biztonságban a kapcsolatunk, ha minden percben tudjuk, hogy hol van a másik, és pontosan mit csinál…
Megbocsátáson alapuló párkapcsolat
Nagyon fontos, hogy egy pár hogyan kezeli a konfliktusokat, és hogy a konfliktus után hogyan viselkednek, viszonyulnak egymáshoz. Egy boldog és biztos alapokon nyugvó párkacsolatban nem a konfliktusok csökkentése a lényeg, hiszen ebből mindig lesz néhány. Kutatások alapján azok a párok, akik nem kezelik jól a konfliktusokat a házasság első három évében, nagy valószínűséggel véget fog érni a kapcsolatuk.
Forrás: ridikul.hu