Ha az egyik fél – vagy közös megegyezéssel mind a ketten – szünetet kér egy kapcsolatban, annak számos oka lehet, és épp úgy végződhet rosszul, mint ahogy elsülhet jól is. A végleges szakításnál talán jobb, mert biztosan adtok még magatoknak egy újabb esélyt. De mit jelent a párkapcsolati szünet
Rájöttök, hogy mit veszíthettek
A hiány erősíti a szerelmet. Ha ebből az egyszerű tényből indulunk ki, akkor azok, akik egy ideig közös megegyezésből nem találkoznak, de még szeretik egymást, rájöhetnek, hogy a problémák ellenére, képtelenek egymás nélkül élni. Így a szünet csak megerősíti bennük, a ragaszkodást.
Felismeritek, hogy mennyivel jobb egyedül
Vannak párok, akik régóta nem boldogok együtt, de félnek a tudattól, hogy egyedül maradnak. Amikor viszont megtapasztalják a szünet által, hogy nem is olyan félelmetes az egyedüllét, végre felszabadulhatnak. Ebben az esetben, jó hatással van a szünet, mert ezzel a tapasztalattal könnyebben tudtok majd újra együtt lenni a másikkal.
Lehet, hogy a szünet csak kifogás, hogy másokkal ismerkedhessetek? Ezzel a lehetőséggel is számolni kell. Létezik egy olyan aspektusa is a szünetnek, amikor a pár szexuálisan elhidegül és azért tartanak szünetet, mert így lelkiismeretfurdalás nélkül randizhatnak másokkal. Ennek sohasem lehet jó vége. Ha az a cél, hogy végül újra összejöjjetek, akkor nem jó, ha közben így bántjátok meg egymást, mert ezek úgyis kiderülnek. Fektessétek le a szabályokat, hogy a szünet alatt mit lehet csinálni. Ha ismerkedni szeretnétek, inkább szakítsatok rendesen, ha pedig gondolkozásra kell az idő, akkor próbáljátok tartani magatokat.
Forrás: ridikul.hu