A szerelemnek valójában 8 típusa létezik! Vajon te és a pasid melyiket élitek át?
A szerelem elméletben olyan egyszerűnek hangzik, de valójában közel sem könnyű meghatározni, pontosan mit is jelent ez az érzés. Egyesek szerint pillangókat érzel a gyomrodban, mások szerint folyton a párodra gondolsz, és vannak olyanok is, akik szerint a szerelem lényegében azt jelenti, hogy őszintén mersz önmagad lenni a pasid előtt. De tényleg csak ennyi volna a meghatározás?
Az életed során rengeteg olyan férfivel találkozol, aki iránt érzéseid alakulnak ki, de ha jobban belegondolsz, nem létezik két pasi, akit ugyanúgy és ugyanannyira szerettél volna. Ez pedig így van rendjén, ugyanis a szerelemnek valójában nem egy típusa létezik, hanem konkrétan nyolc fajtáját is megkülönböztetjük! Az emberek többsége pedig mindegyiket megtapasztalja legalább egyszer.
1. Az üres szerelem Ezt a fajta szerelmet a legnehezebb elkerülni. Akkor kerül sor erre, amikor szingli vagy, és úgy érzed, valami hiányzik az életedből. Ezért ezt a megfoghatatlan űrt megpróbálod betölteni azzal, hogy összejössz egy olyan pasival, akiért nem is vagy igazán oda. Egyik pillanatban elhiszed, hogy tényleg működhet, majd a következőben azon gondolkodsz, hogyan léphetnél ki a kapcsolatból. A végén te magad is rájössz, hogy sosem szeretted igazán.
2. Az átmeneti szerelem Hasonlóan az előző típusú szerelemhez, ezt is az adrenalin élteti. Életednek abban a szakaszában tapasztalod meg, amikor szabadnak érzed magad, és folyton újdonságokat akarsz kipróbálni, új emberekkel ismerkednél, és kalandokat élnél át. Az átmeneti szerelem viszont csak addig működik, míg laza a kötöttség: ha már komolyodnak a dolgok, ki fogsz lépni belőle.
3. Magányos szerelem Mindközül ezt a legnehezebb átélni, hiszen ennél a szerelemnél az érzéseid teljesen egyoldalúak. A srác, akibe szerelmes vagy, nem viszonozza őket, noha időnként elhiteti veled, hogy akár több is lehetne köztetek. Folyton ő jár a fejedben, minden üzenetét olvasva hatalmasat dobban a szíved, és elég csak kérdeznie, te már rögtön indulsz hozzá. Fájdalmas, csalódásokkal teli időszak ez, és sajnos hosszú idő után sikerül csak továbblépned belőle...
4. Manipulatív szerelem Ahogy a magányos szerelem, úgy a manipulatív is nagyon sok fájdalmat okoz az életedben. Egy ilyen viszonyban megváltozik a viselkedésed, és úton-útfélen azt mondogatják neked az emberek, hogy rád sem ismernek. A pasi igyekszik irányítani téged: megpróbálja megmondani, mit csinálj és mikor. A legrosszabb pedig az, hogy te csak később veszed észre, mennyire nagy hibát követtél el, amikor hagytad, hogy valaki más vegye át az életed feletti irányítást.
5. Kiegyensúlyozatlan szerelem Amikor egy kapcsolatot kiegyensúlyozatlan szerelem jellemez, folyton szerepeket kell felvenned magadra. Például a pasid felelőtlenül viselkedik, te pedig úgy érzed, mintha az anyukája lennél. Folyton csak adsz és adsz, az érzéseidről pedig nem beszélsz. Ez viszont egy idő után ahhoz vezet, hogy kiegyensúlyozatlanná válik a kapcsolatotok, és végül besokallsz, s ezért kilépsz a viszonyból.