Azt szokták mondani, hogy a szerelem szubjektív, de ki dönti el, hogy mikor kell kialakulnia? Valaki azt mondja, hogy már akár pár perc után tudjuk, hogy kibe leszünk szerelmesek, ám néhányan úgy gondolják, hogy előbb igazán meg kell ismerni a másikat, és a szerelem csak úgy alakulhat ki. De melyik típusú szerelem tart tovább? Az azonnal fellángoló vagy a hosszasan kialakuló, biztonságos szerelem?
Első látásra szerelem
Ha olyan emberrel találkozunk, akibe első látásra beleszeretünk, az sokszor elképesztő hatással lehet ránk, hiszen azt gondoljuk, hogy minden tökéletes, és ez a kapcsolat sokáig fog tartani. Ám az ilyenfajta elröprő szerelem csúnya véget is érhet, és amíg az elején elvakít minket a rózsaszín köd, később rájöhetünk, hogy ez az érzés nem is valódi, és nem is ismerjük azt a bizonyos embert, csupán a fellángolás miatt éreztük azt, hogy valóban szerelmesek vagyunk. Természetesen a szerelem kialakulhat hirtelen és mindent elsöprő érzelmekkel, ám ez lehet becsapós is, hiszen hosszú távon nem tudhatjuk biztosan, hogy az ilyenfajta kiszámíthatatlan fellángolás meddig tarthat.
Hosszabb idő után kialakuló szerelem
Ha valakivel elkezdünk ismerkedni, ám nem rögtön érezzük a szerelmet, akkor manapság a legtöbb esetben ezeket a kapcsolatokat elvetjük, hiszen ha nincs meg az a bizonyos plusz, akkor azt gondoljuk, hogy a szerelem sem alakulhat ki. Ám ez nem minden esetben igaz, hiszen ha igazán megismerjük a másikat, és közel kerül hozzánk, akkor később még kialakulhat az a bizalom és szerelem, ami egy sokkal biztonságosabb és biztosabb alapokon nyugvó érzés, ami egy hosszú távú kapcsolathoz kell. Talán elsőre nem abban a bizonyos személyben látjuk a nagy Ő-t, ám lehet, hogy végig mellettünk volt, ő a legfőbb bizalmasunk, és igazából csak magunknak nem valljuk be, hogy ő az, akire igazán vártunk.
Forrás: ridikul.hu