A pozitív megerősítésekről talán már mindenki hallott: ezekben az állításokban a vágyainkat jelen időben fogalmazzuk meg: Például: „Szerető társat vonzok, aki készen áll az elköteleződésre.” „Magabiztosan haladok az álmaim irányába.” A megerősítések hátterében az az elv áll, hogy ha elhitetjük magunkkal – és főleg a tudattalannal –, hogy valami igaz, akkor az valóra is válik. Bár a megerősítés valóban hozzásegíthet minket egy vágy megvalósuláshoz, ez nem mindig van így.
A tapasztalataink ugyanis gyakran felülírják a gondolatainkat, és a mintáink sokkal erősebbek az elhatározásainknál. Ha valakinek eddig csupa bántalmazó kapcsolatban volt része, akkor hajlamos újra és újra ilyeneket vonzani. Kialakul egy mélyen rejlő hitrendszer, amely akkor is velünk van, amikor nem gondolunk rá, és a megváltoztatásához sajnos nem elegendőek a pozitív megerősítések. Mit lehet akkor tenni?
Újfajta tapasztalatokra van szükség
A legjobb megoldás, ha megtaláljuk a módját, hogy új élményeket és tapasztalatokat teremtsünk. Ha mindig hanyagoló, hozzánk nem illő partnereket találunk, akkor első lépésben vegyük szemügyre a kapcsolatainkat, a barátságainkat, és vegyük észre, hogyan bánnak velünk az emberek.
Kik azok, akik nem jól bánnak velünk: akik folyton kritizálnak, lemondják a találkozókat, vagy mindig késnek. És kik azok, akik pozitív minőségeket testesítenek meg és törődnek velünk. Miután észrevettük a különbséget, kezdjük el azoknak az embereknek a társaságát keresni, akik jól bánnak velünk, azok helyett, akik nem tisztelnek minket. Így jobban kinyílik a figyelmünk a pozitív és negatív viselkedésmintákra. Ezek után a párkeresésben is jobban fogjuk látni, ki az, akivel érdemes kezdenünk, és ki az, akivel nem. Lehet, hogy ezek az apró lépések elindítanak azon az úton, ahonnan már hasznát vehetjük a pozitív megerősítéseknek, és az is lehet, hogy érdemes szakember segítségét kérnünk.
Forrás: ridikul.hu