Egyes kutatások szerint a magány, a szociális kapcsolatok hiánya negatív hatással lehet a fizikai és a mentális egészségünkre is. Ezért is érdemes erre odafigyelni, és tenni azért, hogy ne magányosodjunk el, vagy ha a környezetünkben van valaki, akiről azt gyanítjuk, hogy nincs senkije, segítsünk neki, hogy ne így legyen.
Fertőző betegségek
A szakemberek szerint a magány hatására legyengülhet a szervezetünk, így kevésbé lesz ellenálló a különféle fertőző betegségekkel szemben. Ha társaságba kerülünk, másokkal érintkezünk, sokkal fogékonyabbak lehetünk arra, hogy elkapjunk valamit, mint azok, akik nem magányosak, akik sok emberrel találkoznak nap mint nap – s ezáltal a szervezetük erősebben tud védekezni a különféle betegségekkel szemben.
Gyulladások
Egyes tanulmányok szerint ugyanis a magányos emberek szervezetében hamarabb, könnyebben kialakulhatnak különféle gyulladások. Ezek a megbetegedések gyakran elhúzódhatnak, jobban, mint azok esetében, akik aktív társasági életet élnek, és akár krónikussá is válhatnak.
Szorongás és depresszió
Valószínűleg nem meglepő, ha kimondjuk, hogy a magány, a magányosság érzése gyakran vezethet szorongáshoz, depresszióhoz. Az elszigeteltség, a közömbös hangulat, a szomorkodás könnyen vezethet a depresszió kialakulásához.
Stressz
A magányos emberek a stresszt is rosszabbul kezelik, nem tudják olyan hatékonyan feldolgozni, levezetni, mint azok, akik rendszeresen járnak társaságba, akik eljárnak otthonról. Egy-egy hobbi, néhány jó program csodákat művelhet a hangulatunkkal, a közérzetünkkel.
Forrás: ridikul.hu