A megcsalás jelei - félrelépés
Megcsalás jeleinek gyanúja hogy partnere megcsalja, szeretője van még egy jól működő párkapcsolatban is néha felmerülhet. Attól a pillanattól kezdve, ösztönösen is a hűtlenség jeleit kezdjük keresni, hogy igazolást találjuk vélt vagy valós megérzéseinkre.
Munkahelyi megcsalás jelei: Megcsalások nagyrésze a munkahelyeken történik. A dolgozók nagyrésze gaykorlatilag több időt munkahelyén mint együtt a csalűdjával. Munkahelyi megcsalások jelei lehetnek a gyakori túlórákra vagy hétvégi konferenciákra való hívatkozás. Továbbá a munkahelyi hűtlenség jelei lehetnek a reggeli megszokottnál hosszab időtöltés a fűrdőszobában és a hirtelen ruhatár váltása is intő jel lehet.
Hűtlenség jelei pontokba szedve:
1. Intolerancia, türelmetlenség
Minden párkapcsolat alapja a másik fél elismerése, elfogadása, személyiségének, helyzetének, dolgainak tolerálása. Kapcsolatunk megromlásának legelső jelei közé tartozik, hogy az, amit korábban a partner talán még respektált is, idegesíteni kezdi, amit régebben viccesnek talált, arra türelmetlenül reagál.
Az intolerancia további tünete, hogy mellőzük a másik fél érdekeit. Passzív-agresszív kommunikáció, amikor a másik elzárkózik, nem hajlandó megnyílni és elmondani, hogy mi okozza az ingerültségét és csak duzzog. Az “Azt csinálsz, amit akarsz”, “Nem érdekel”, “Nincs kedvem hozzá” mondatok csak konfliktust szülnek, türelmetlenebbé tesz minket. Megjelennek a “Hányszor mondjam még, hogy” kezdetű monológok.
2. Agresszió
Az agresszió sajnos gyakori következménye a bizonytalanságnak és tehetetlenségnek. Az agresszió nem csupán fizikai bántalmazást jelent. Az agresszív viselkedésnek számos fajtája van: érzelmi erőszak, kiabálás, fenyegetőzés, a másik kigúnyolása, megalázása. A megcsalást gyakran próbálják leplezni a felelősség teljes elhárításával és a vádaskodással, azzal, hogy mindenben csak a hibát keresik. Ha az egyik fél egyre csökkenő intimitás iránti vágya egyre több a vitával társul és minden kis apróságot a másik fél szemére veti, akkor valószínű, hogy másfele keresi a boldogságot.
3. Feltűnően kedves
Akkor kell elkezdeni gyanakodni, mikor a másik fél minden ok nélkül elkezd feltűnően kedves lenni és meglepetésekkel halmoz el minket, holott ez korábban nem volt jellemző rá. Ebben az esetben elképzelhető, hogy párunknak lelkiismeret furdalása van a másik nő/férfi miatt és ezzel próbálja kompenzálni a megcsalást.
4. Szexuális problémák
Sokan tartják úgy, hogy nem mindegy a kapcsolatban, hogy a szexuális problémákat a sok gond okozza e, vagy éppen fordítva. Ez teljesen lényegtelen, hiszen ha már nincs meg a vágy, sőt, idegesítő a másik közeledése, akkor a kapcsolat bizony az utolsókat rúgja. Természetesen mindenkinek saját maga és a saját kapcsolata a mérce, nem lehet megmondani, hogy ennyi meg ennyi szex a normális havonta, de onnantól kezdve, hogy a korábbi együttlétekhez képest huzamosabb ideig kimarad, vagy pedig tehert jelent, az már nem normális.
5. Kommunikáció hiánya, unalom
Teljesen normális az, ha a korábbi, hajnalig elhúzódó beszélgetések elmaradnak. Ez nem jele a kapcsolat megromlásának, az viszont sajnos igen, ha a nagyobb beszélgetések is teljes mértékben elmaradnak. A kommunikáció hiánya komoly okokra vezethető vissza: érdeklődés hiánya, vagy egyszerűen csak nem beszélik már meg a párok egymással a problémájukat. Kettesben unalmas lesz, jobb a számítógép előtt ülni, vagy más társaságában lenni.
6. Lenéző, lekezelő viselkedés
Ezt a viselkedést a kívülállók mindig hamarabb észreveszik, mivel ezek a ’tünetek’ legfőképp társaságban jönnek elő. Ilyen az, amikor a partnerek félbeszakítják egymás mondanivalóját, nem figyelnek oda a másikra, sőt, lenézően, lekezelően viselkednek, nevetségessé teszik párjukat.
7. Testi kontaktus mellőzése
Megcsalás jele is lehet az , ha otthon elmaradnak az egymáshoz bújások, simogatások, érintések. A párokra egyébként jellemző, hogy sokáig próbálják fenntartani a nagy szerelem, tökéletes harmónia látszatát a külvilág felé, így társaságban még azok is puszilgatják egymást, akik ezt kettesben nem szokták megtenni.
8. A szeme sem áll jól
A vérbeli hazudozók a világ minden országában értenek ahhoz, hogy hazugság közben is megtartsák a szemkontaktust, ez tehát csak akkor lehet intő jel, ha tudjuk párunkról, hogy kezdő még a füllentésben. A sűrűbb pislogásra már érdemes felfigyelni, hiszen ez annak a jele, hogy növekszik a feszültség, és szeme kiszárad az erőltetett szemkontaktustól.
A hazug partner leleplezésében az is segíthet, ha megfigyeljük, hogy amikor rákérdezünk az igazságra, milyen irányba helyezi tekintetét . Ez a mozdulat azt jelzi, hogy agyának éppen melyik felét használja, és ezt a jelzést szinte lehetetlen meghamisítani. Amikor a jobbkezesek egy valóban megtörtént eseményt idéznek fel, a bal agyféltekéjüket használják, és jobbra néznek. Amikor viszont kitalálnak egy sztorit, a jobb agyféltekéjüket használják, és balra néznek. Egyszerűen fogalmazva, ha párunk jobbkezes, balra néz, amikor nem mond igazat.
Forrás: megcsalas.com